Літо у стилі етно

Літо у стилі етно.

Літо у стилі етно

1 червня — 1 вересня «ВИХІДНІ СТАРОГО МІСТА», ФЕСТИВАЛЬ 

місто Львів

Кожної п’ятниці, суботи та неділі у Львові на площі Ринок проходитимуть фестивальні акції. Щоп’ятниці о восьмій вечора біля фонтану «Діана» поблизу міської ратуші влаштовуватимуть вечори візуального мистецтва. На екран просто неба проектуватимуть старі світлини Львова, відеофільми та слайд-шоу за творами сучасних фотографів. Щосуботи з сьомої вечора на невеличкій сцені львівські музиканти гратимуть джаз, фолк і популярну класику. А щонеділі пообіді на дощаному помості, який вистелять від «Діани» до ратуші, всі охочі танцюватимуть танго, салсу та інші сучасні парні танці.

12 липня «СЕЛИСЬКА СПІВАНКА», ФЕСТИВАЛЬ ЕТНІЧНОЇ МУЗИКИ

село Нижнє Селище Хустського району, Закарпатська область

Фестиваль проходить у закарпатській столиці сироваріння щодва роки. Виріс із формату народного гуляння і у 2006-му набув статусу міжнародного — приймав музикантів з України, Польщі, Німеччини та Румунії. Господарями фесту та його визнаною зіркою є місцевий гурт «Гудаки». Як і на фестивалі «Шешори Подільські», на «Селиській співанці» лунає тільки «жива» музика. Особливість цього фесту — відродження народних спортивних ігор та забав.

12–14 липня «ШЕШОРИ ПОДІЛЬСЬКІ», МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ЕТНІЧНОЇ МУЗИКИ І ЛЕНДАРТУ

село Воробіївка Немирівського району, Вінницька область

На фест приїдуть музиканти з України, Грузії, Росії, Білорусі, Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини, Великої Британії, Швеції, Франції. «Шешори-2008 — це багатоголосся, — відзначають організатори фестивалю. — Кожен виконує свою партію, додаючи до загальної мелодії дещицю власних вражень, переживань, відчуттів...» Цьогорічна програма фестивалю буде ще насиченішою, ніж торішня. Дві музичні сцени — на берегах Бугу. Галерея просто неба — вздовж річкового каньйону. Більше десяти творчих майстерень. Екскурсії. Виставки екологічно дружніх технологій. Нічні перфоменси.

18–20 липня «БЕРБЕНИЦЬИ ФІҐЛІВ», ДРУГИЙ МІЖНАРОДНИЙ ГУЦУЛЬСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ ГУМОРУ ТА САТИРИ

селище Ясіня Рахівського району, Закарпатська область

Фестиваль пройде як святковий концерт, під час якого пролунають гуцульські жарти, гуморески, коломийки, інсценівки. Фіґлюватимуть (тобто жартуватимуть) над усім, а найбільше — над життям у горах із його принадами і проблемами. У програмі фесту також презентація екскурсійних програм, ярмарок народних ремесел, конкурси для учасників і гостей.

20 липня «МЕЛОДІЇ СОЛЕНИХ ОЗЕР», ФЕСТИВАЛЬ КУЛЬТУР НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН

селище Солотвино Тячівського району, Закарпатська область

Велике музичне свято як цікаве доповнення до відпочинку на соляних солотвинських озерах (лікувальні ропа і грязі). Фестиваль має виразний танцювальний акцент. Щирі гуцульські коломийки, запальний угорський чардаш, веселий румунський чоловічий танок фечіоряска, польський краков’як, словацька полька, комічний вірменський паплянчо — все це у виконанні носіїв автентичної культури.

25–27 липня «ПІДКАМІНЬ-2007», ЕТНО-ФОЛКОВИЙ ФЕСТИВАЛЬ

село Підкамінь, Бродівський район Львівської області

Фестивальна територія — урочище поміж скелею «Божий Палець» і Підкаміньським монастирем, будівля якого є архітектурною пам’яткою XVI століття. Окрім традиційних для етнофестивалів майстер-класів для дітей і дорослих, виставки традиційних ремесл, дегустації місцевих страв, виступів фолкових гуртів і колективів (очікуються гості з Польщі, Литви, Чехії, Німеччини, Австрії, Франції, Молдови та Росії), передбачено кілька ексклюзивних проектів. Зокрема програми етно-джазу, етно в акустиці та програма електронної етномузики. А також літературні імпрези.

25–27 липня «СЛАВСЬКЕ РОК 2008», МІЖНАРОДНИЙ РОК-ФЕСТИВАЛЬ

селище Славське Сколівського району, Львівська область

Гасло забави — «Я люблю Карпати». Музика на двох сценах: на головній щовечора виступатимуть легендарні європейські та українські рок-гурти, а на «молодій сцені» вдень — цікаві молоді команди з різних міст України. Творчі майстерні, художні виставки та вернісажі, походи, спортивно-туристичні конкурси і змагання, афте-паті та нічний кінозал — усе це впродовж кожного дня фестивалю. Окрема програма — велошколи, велопробіги, показові виступи з фрірайду, олмаунтин байку на схилах гори Тростян. Також удруге на фесті пройде «Карпатський снепшот» — гра для любителів цифрової фотографії.

текст: Наталія КУШНІРЕНКО

фото: Сергій МОСЕВИЧ

Додати коментар

Захисний код
Оновити