Львівська забава

Львівська забава.

Так вже склалося, що красень Львів — стародавня твердиня і сучасний культурний центр — святкує свій день народження пишно, гучно, потужно.

Львівська забава

Перші письмові згадки про Львів датовані 1256 роком — князь Данило Галицький заклав на берегах ріки Полтва місто для свого сина Лева. Пізніше, у 1272 році, воно стало центром Галицько-Волинського князівства і отримало покровителя — святого Юра. На його честь у 1744–1770 роках збудували величний собор, а день міста почали святкувати, віддаючи шану своєму патрону, 6 травня. 

Особливості святкування цього року визначало гасло «День Львова — для львів’ян», оскільки відзначенням 750-ої річниці міста більшість городян були незадоволені. Надмірна помпезність і тиснява через натовпи туристів змусили мешканців, і особливо центральної частини, тікати з міста на час святкувань. Цього року вдалося зробити цікаву програму і водночас зберегти затишок у гамірному львівському середмісті. Цього досягли, розгорнувши свято на тиждень (а з урахуванням усіх заходів — майже на місяць). Десятки різнопланових атракцій дісталися Львову на його 752-ий день народження. Описати їх не вистачило б і усього журналу. Тож кілька слів про найпомітніші.

Львівська забава

Перш за все — великий музичний фестиваль «Флюгери Львова», що вже вшосте проводиться у День міста й став його брендом. Цього року він зібрав гурти зі США, Австрії, Польщі, Литви, та, звісно, з України. Фест тривав чотири дні нон-стоп, вируючи музикою різних жанрів та напрямів — етно, джазом, роком... Під час «Флюгерів» можна було прокинутись (виступи починалися о десятій ранку) з «Мертвим півнем», а спати лягти (концерти закінчувалися за північ) з мультимедійним перфоменсом «Пісні країни OS», основою якого були літературні читання, помножені на інтерактивне відео від команди просунутих віджеїв, яким акомпонував сам Юрій Іздрик. 

Варто зазначити, що фестивальним майданчиком був дворик львівської ратуші (пам’ятка архітектури ХІХ століття), довкола якої одночасно з «Флюгерами» проходили інші акції — концерти електронної музики, «фаєр-шоу», лицарський турнір, кінопокази.

Львівська забава

Ще однією цікавою сценою стала будівля трамвайного депо, де протягом чотирьох днів розгорталися оригінальні арт-проекти. Цікаво було потрапити на віртуальну екскурсію львівським колектором (у міській каналізації колись заховали річку Полтву) від відомого львівського митця Влодка Кауфмана. 

А свято шоколаду! Усі бажаючі могли вдосталь частуватися 200-кілограмовим шоколадним тортом. В «Музеї ідей» презентувалися традиційні ремесла та вироби народних майстрів. На площі у Парку культури проходив конкурс графіті. Центральними вулицями крокував костюмований парад.

Львівська забава

Зараз, коли закінчились останні святкування, роз’їхались туристи і розібрано сцени, до Львова варто повернутися знову. Щоб відчути запах кави в старовинних кав’ярнях, присісти за філіжанкою в Італійському дворику, піднятися на круті схили Високого замку і, зрештою, посміхнутися єдиному в світі пам’ятнику усмішці на вулиці Вірменській. 

Львівська забава

текст і фото: Сергій МОСЕВИЧ

Додати коментар

Захисний код
Оновити