«Світло писанки»

«Світло писанки».

Уже вдруге фестиваль аматорського мистецтва з такою назвою пройшов на Івано-Франківщині. Його започаткувала та проводить обласна енергопостачальна компанія Відкрите акціонерне товариство «Прикарпаттяобленерго». Перший фестиваль відбувся торік на Провідну неділю (наступна неділя після Великодня) в Івано-Франківську, а четвертого травня 2008 року фестивальне дійство розгорнулося на центральному майдані передкарпатського містечка Богородчани.

«Світло писанки»

У святкові дні провінційне галицьке містечко зазвичай наповнюється людом двічі: зранку, коли вірні поспішають до храму, та вже десь пополудні — тоді поважні родини виходять «на шпацер» (себто прогулянку), йдуть у гості. На Провідну неділю в проміжку між цими оказіями ще належить виконати неодмінний ритуал: до святкового столу вийняти з великоднього кошика останню освячену крашанку (чи її різновид — виварену в цибулинні бронзового кольору галунку), так само як на Пасху очистити від шкаралупи та розділити її між усіма хатніми, а вже тоді починати снідання.

Четвертого травня вже опівдні богородчанців запросили до центру міста фанфари духового оркестру. На сцені, прикрашеній банером компанії із зображенням усміхненої малючки та написом «З нами завжди світліше» починалося тригодинне святкове дійство. До речі, «моделькою» фірмового банера, а точніше, як кажуть організатори, «обличчям обленерго» стала наймолодша учасниця концерту, шестирічна правнучка ветерана підприємства Майя Комар. І це свято, мабуть, найбільшу радість принесло саме малечі. Для дітей організатори підготували низку цікавих вікторин, конкурс «Намалюй писанку». Галаслива зграя просто-таки взяла в облогу ведучих, відповідаючи на запитання вікторини. Кожному маленькому учаснику дісталися дарунки та призи.

«Світло писанки»

Концертна програма свята складалася з виступів представників різних районів Івано-Франківщини. Для більшості гостей Прикарпаття переважно асоціюється з Гуцульщиною, насправді ж тут виділяють ще три етнорегіони — Бойківщину, Опілля та Покуття, кожен з яких має свою неповторну стилістику як у побуті, одягу та звичаях, так у співі й танці. Відтак на сцені була продемонстрована багата палітра звуків та манер виконання, харектерна для цих регіонів. Скажімо, Покуття представляли родинні ансамблі Гардаманів та «Вільшина» з містечка Тлумач, бойківські мелодії звучали у виконанні інструментального ансамблю «Водограй» із Рожнятова. Етнічна складова програми доповнювалась українською пісенною класикою у виконанні жіночого вокального ансамблю «Квіти Ромена» з Івано-Франківська, соліста Анатолія Голубчака, запальними сучасними хореографічними номерами від колективу естрадно-спортивного танцю «АРТ», сольною програмою молодої богородчанської співачки з оптимістичним найменням Світлана Весна. Увечері ж у міському будинку культури пройшов концерт духовної та класичної музики у виконанні добре відомого в музичних колах України та Польщі академічного камерного оркестру «Harmonia Nobile».

Оздобою концертної програми, учасниками якої були понад 80 працівників компанії та члени їх родин, стала виставка вишивки, декоративних картин та великодніх композицій, виконаних самодіяльними майстрами.

З-поміж традиційних взірців вишивки та писанкарства в експозиції особливо вирізнялися сюжетні, тонкої роботи вишивані картини Оксани Чемеринської, а також писанки, оздоблені... насінням. Ці пасхальні яєчка, а також зо два десятки декоративних картин із зерен — витвори богородчанських сестричок Любові та Марії Федюк, чий дідусь працює у сфері енергетики, а батьки захоплюються ужитковим мистецтвом. Для своїх витворів дівчата використовують близько сорока видів зерен, за рахунок фактури та кольору насінин викладають не лише візерунки, але й цілі картини, на яких можна побачити диво-птахів чи натюрморти з квітами.

«Світло писанки»

«Ми намагалися відкрити свої серця для всіх гостей цього свята, — зазначив голова правління ВАТ «Прикарпаттяобленерго» Олександр Бубен, — і щиро віримо, що те душевне світло і тепло, яке випромінюють наші працівники, запалило вогники радості в їхніх душах». Отже, прикарпатські енергетики, які виводять свою історію з 16 серпня 1930 року, коли Станиславівська електростанція дала перший промисловий струм, несуть людям тепло, що вимірюється не лише в одиницях потужності.

«Світло писанки» — це не просто корпоративне свято, на якому демонструють свої таланти енергетики, а один із численних соціальних проектів, спрямованих на розбудову відкритої публічної компанії, яка дбає про надання якісних послуг, а за своєю суттю є соціально відповідальним бізнесом. «Прикарпаттяобленерго» здійснює благодійну підтримку інтернатів, сприяє розвитку спорту, виступає співорганізатором заходів, спрямованих на збереження народних традицій та духовних цінностей. Компанія уже вчетверте доклалася до проведення популярного Фестивалю ужиткового мистецтва «Карпатський вернісаж», за її підтримки в Івано-Франківську щорічно проходять Фестиваль ковальського мистецтва «Свято ковалів» та Фестиваль національної класики на сцені театрів ляльок «Обереги». 

текст і фото: Володимир ТИМКОВИЧ

Додати коментар

Захисний код
Оновити