Дропів і видовищ

Дропів і видовищ.

За якихось чотири дні до святкування свого 346-річчя місто Івано-Франківськ стало місцем проведення етапу Кубка України з маунтинбайку в дисципліні даунхіл. Швидкісний спуск, або ж даунхіл (від англ. downhill — з гірки вниз) — видовищний, адреналіновий і разом з тим серйозний вид велоспорту. Отже, третього травня до траси на схилі Вовчинецької гори зійшлися учасники й глядачі — прихильники стрімкого технічного спуску, крутих поворотів і багатометрових прольотів.

Даунхіл-дистанція без складних відрізків — звичайна стежка. Тому й траса, на якій змагалися екстремали, включає ряд технічних елементів. Знайомтеся — результат роботи станіславських райдерів — даунхіл-фрірайд-траса «Ху із Ху 2» (від англ. «who is who» — «хто є хто») та її «сюрпризи».

Дропів і видовищ


Багнюка, що товстим шаром налипала на покришках, заважала розігнатися перед першим і найефектнішим трампліном, біля якого зібрався найбільший натовп глядачів. Багато райдерів, боячись «недольоту», не намагалися дострибнути до «приймача», приземляючись перед ним. Але щоб не втрачати швидкості на відрізку з трампліном, треба було вистрілювати якомога далі та м’яко в’їжджати у «приземку».

Дропів і видовищ

Підступна перешкода, що виринає на трасі ближче до фінішу — великий камінь, з якого треба з’їхати і втриматись у сідлі — не впасти набік та не заритися переднім колесом. На змаганнях навіть була підготовлена стежка в об’їзд каменя, нею користувалися більшість учасників. Лише найвправніші даунхільці долали перешкоду.

Дропів і видовищ

Ще екстремальнішими змагання зробила погода. Протягом кількох днів перед гонкою Прикарпаття поливали дощі, внаслідок чого траса добряче розмокла. Це ускладнило завдання — сповільнився розгін перед трамплінами, гальмування стало менш ефективним, збільшилися заноси на поворотах із малими контрухилами. Сильно пошкодували ті учасники, які не «одягли» коліс в агресивну гуму.

Дропів і видовищ

«Гармошка», що одразу ж за першим поворотом після старту, ледь не вибивала дух із райдерів та їхніх «коней», водночас суттєво знижуючи швидкість. Неправильно робив той, хто намагався перестрибнути хоча б одну її складку, бо м’яко приземлитися на гармошку практично неможливо. Усі «сосиски» треба проходити чесно і терпляче.

Дропів і видовищ

Із понад двадцяти учасників — представників Буковини, Хмельниччини, Івано-Франківщини й Одещини — найкраще себе показали чернівецькі райдери. За ними — перші місця у всіх вікових категоріях. Серед юнаків переможцем став Артур Лахманюк, а найшвидшим у категорії «юніори» виявився Станіслав Шевляков. З-поміж дівчат найкраще виступила Настя Степанова з Одеси. Непогано відкатали франківчани і хмельничани.

Дропів і видовищ

текст: Андрій ШУСТИКЕВИЧ

фото: Денис ТРОФІМОВ

Додати коментар

Захисний код
Оновити