Дропів і видовищ
Дропів і видовищ.
За якихось чотири дні до святкування свого 346-річчя місто Івано-Франківськ стало місцем проведення етапу Кубка України з маунтинбайку в дисципліні даунхіл. Швидкісний спуск, або ж даунхіл (від англ. downhill — з гірки вниз) — видовищний, адреналіновий і разом з тим серйозний вид велоспорту. Отже, третього травня до траси на схилі Вовчинецької гори зійшлися учасники й глядачі — прихильники стрімкого технічного спуску, крутих поворотів і багатометрових прольотів.
Даунхіл-дистанція без складних відрізків — звичайна стежка. Тому й траса, на якій змагалися екстремали, включає ряд технічних елементів. Знайомтеся — результат роботи станіславських райдерів — даунхіл-фрірайд-траса «Ху із Ху 2» (від англ. «who is who» — «хто є хто») та її «сюрпризи».
Багнюка, що товстим шаром налипала на покришках, заважала розігнатися перед першим і найефектнішим трампліном, біля якого зібрався найбільший натовп глядачів. Багато райдерів, боячись «недольоту», не намагалися дострибнути до «приймача», приземляючись перед ним. Але щоб не втрачати швидкості на відрізку з трампліном, треба було вистрілювати якомога далі та м’яко в’їжджати у «приземку».
Підступна перешкода, що виринає на трасі ближче до фінішу — великий камінь, з якого треба з’їхати і втриматись у сідлі — не впасти набік та не заритися переднім колесом. На змаганнях навіть була підготовлена стежка в об’їзд каменя, нею користувалися більшість учасників. Лише найвправніші даунхільці долали перешкоду.
Ще екстремальнішими змагання зробила погода. Протягом кількох днів перед гонкою Прикарпаття поливали дощі, внаслідок чого траса добряче розмокла. Це ускладнило завдання — сповільнився розгін перед трамплінами, гальмування стало менш ефективним, збільшилися заноси на поворотах із малими контрухилами. Сильно пошкодували ті учасники, які не «одягли» коліс в агресивну гуму.
«Гармошка», що одразу ж за першим поворотом після старту, ледь не вибивала дух із райдерів та їхніх «коней», водночас суттєво знижуючи швидкість. Неправильно робив той, хто намагався перестрибнути хоча б одну її складку, бо м’яко приземлитися на гармошку практично неможливо. Усі «сосиски» треба проходити чесно і терпляче.
Із понад двадцяти учасників — представників Буковини, Хмельниччини, Івано-Франківщини й Одещини — найкраще себе показали чернівецькі райдери. За ними — перші місця у всіх вікових категоріях. Серед юнаків переможцем став Артур Лахманюк, а найшвидшим у категорії «юніори» виявився Станіслав Шевляков. З-поміж дівчат найкраще виступила Настя Степанова з Одеси. Непогано відкатали франківчани і хмельничани.
текст: Андрій ШУСТИКЕВИЧ
фото: Денис ТРОФІМОВ