Форма одягу — вишиванка

Форма одягу — вишиванка.

Форма одягу — вишиванка

31 травня — 1 червня ПРОВОДИ НА ПОЛОНИНУ 

місто Рахів, Закарпатська область

Пастухи ведуть отари овець у гори на все літо. Свято проводів починається на Синевирському перевалі у Міжгірському районі 27 травня і, як естафета, завершується у Рахові. З цієї нагоди місто влаштовує гарячі гуцульські гуляння та багатий ярмарок.

13–15 червня ФЕСТИВАЛЬ «ЗАШКІ В-2008»

село Зашків Жовківського району, Львівська область

Цього року молодіжний фест набув міжнародного статусу — на свято прибудуть делегації з Польщі, Румунії та Білорусі. Урочисте відкриття фестивалю відбудеться 14 червня біля садиби-музею Євгена Коновальця. Оскільки цього року випадає 70-а річниця загибелі героїчного полковника, то тематика фестивалю загалом буде військова. Однак, це не перекреслить традиції. В рамках фесту відбудеться мистецький табір, який презентуватиме гончарство, різьбярство та ковальство. Кожен охочий матиме нагоду навчитися ремесла у фестивальних майстернях. Наметове містечко розраховане на 10 тисяч гостей.

14, 15 червня «ГАМОРА », ФОЛЬКЛЬОРНЕ СВЯТО

село Лисичеве Іршавського району, Закарпатська область

Свято проходить на території унікального музею «Гамора». Єдина в Європі діюча водяна кузня у Лисичевому є пам’яткою ковальського мистецтва початку ХІІ століття. Раз на рік ковалі з усієї України, а також із Німеччини, Угорщини та Польщі, приїздять сюди, щоби розпалити горн і позмагатися у прадавньому мистецтві. А місцеві мешканці готують колоритний фольклорний концерт.

15 червня «ЗАМКИ ЗАКАРПАТТЯ», ЕКОЛОГОАР ХЕОЛОГІЧНА ЕКСПЕДИЦІЯ 

Ужгородський і Хустський райони, Закарпатська область

Експедиція під егідою Закарпатського центру туризму і краєзнавства учнівської молоді триває впродовж усього літа. Волонтери беруть участь у археологічних дослідженнях, чистять захаращені руїни замків, допомагають науковцям у пошукових роботах. Життя у наметовому містечку, вечері біля вогнища, пісні і забави — все це додає експедиції ще більше романтики.

21, 22 червня «ПОЛОНИНСЬКЕ ЛІТО-2008», ФОЛЬКЛЬОРНЕ СВ'ЯТО

село Верхній Ясенів Верховинського району, Івано-Франківська область

Свято на честь вівчарів, які «літують» (пасуть худобу від червня до вересня) на гірських пасовищах — полонинах. Після нагородження кращих вівчарів розпалять ватру і запросять гостей свята скуштувати всіляких наїдків і напоїв з баранини й овечого молока. На завершення — танці.

27–29 червня «УНІЖ», МОЛОДІЖНИЙ ТАБІР УКРАЇНСЬКОГО ФОРМАТУ

село Уніж Городенківського району, Івано-Франківська область

Наметове містечко на березі Дністра відкрите впродовж усього липня. У перший же вік-енд тут відбудеться фестиваль сучасної української музики за участю груп «Гайдамаки» (Київ), «Перкалаба» (Івано-Франківськ), «Оt Vinta» та «Бреm Сtокер» (Рівне), «Пропала Грамота» (Кам’янець-Подільський), «Тінь Сонця» (Київ), а також молодих гуртів із різних регіонів України. В час таборування працюватимуть кіноклуб та різноманітні мистецькі майстерні. Зокрема анімаційна, якою керуватиме відомий український режисер Степан Коваль. 

текст: Сергій МОСЕВИЧ ,Наталія КУШНІРЕНКО

фото: Денис ТРОФІМОВ

Форма одягу — вишиванка

Додати коментар

Захисний код
Оновити