Відчуття «Природи»

Відчуття «Природи»

Визначено переможців всеукраїнського фотоконкурсу «Природа 2008». Серед них — володарі спеціальних призів від журналу «Карпати».

Відчуття «Природи»

Національний фотоконкурс «Природа» виріс із фотовиставки. У 1994 році з нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища (відзначається 5 червня) його започаткували Івано-Франківська обласна організація Спілки фотохудожників України та фотоклуб «Колумб» із міста Тисмениця. 

«Ми запросили колег з інших областей стати учасниками нашої виставки. І несподівано отримали кількасот робіт від 57 авторів з усієї України, а також із Молдови, — пригадує куратор акції Ростислав Кондрат. — Всіх фотографій виставити не було можливості. Довелося брати на себе сміливість відсіяти такі, що, на нашу думку, не розкривали теми стосунків людини з оточуючим світом, з природою». Так народилася концепція виставкиконкурсу, яка була втілена вже наступного року. А з 1996-го «Природа» живе як бієнале (виставка проходить кожні два роки) і збирає щоразу більше цікавих робіт, креативних авторів. «Пропонуємо учасникам конкурсу відійти від описовості, розробляти тему ширше, поза межами ландшафтної та анімалістичної фотографії, — відзначає пан Ростислав. — Відтак на останніх двох виставках з’явилися виразно емоційні роботи. Автори досліджують людські взаємини, конфлікт цивілізації і природи, роблять спроби відтворити найтонші переживання людини у спілкуванні з довкіллям».

Відчуття «Природи»

На восьмий національний фотоконкурс «Природа 2008» надійшло понад 1400 фотографій від півтисячі авторів із 25-ти областей України. Журі відібрало до експозиції 112 робіт сімдесяти шести фотографів. Двадцять із них отримали нагороди. Головні трофеї конкурсу, статуетки «Золота саламандра» та комплекти «крутого» обладнання (фотокамера, об’єктив та принтер) присуджені трьом кращим авторам — Євгену Компанійченку (Євген КОМ) із Запоріжжя, Віктору Соколову та Олександру Бурцеву, обидва зі Севастополя.

Відчуття «Природи»

У рамках цієї акції журнал «Карпати» провів свій конкурс. Спеціальний приз у номінації «За любов до Карпат» — вишивану сорочку — редакція дарує фотографу Романові Михайлюку з Івано-Франківська. Він представив на конкурс три «карпатські» роботи — «Світанок Марамороша», «Битий шлях» і «Льодовик», які журі від журналу одразу й одноголосно виокремило з-поміж інших. Варто зауважити, що пан Роман є прихильником «живої» фотографії — знімає механічною камерою на слайдову плівку і не використовує комп’ютерних програм для обробки знімків. 

Відчуття «Природи»

Також журнал «Карпати» відзначив оригінальність робіт «Повернення» Віталія Попкова з міста Олександрія Кіровоградської області, «Заповідник» Євгена Комарова з міста Ялта та «Прибульці» Валерія Шайгородського з Чернігова. Автори нагороджені річною передплатою на журнал. 

Відчуття «Природи»

Вшанування лауреатів конкурсу відбудеться в Івано-Франківську 6 червня. Після відкриття виставки в обласному краєзнавчому музеї (міська ратуша) організатори запрошують усіх учасників, гостей і просто шанувальників «Природи» на триденний фотопленер — на базу «Заросляк», що біля підніжжя Говерли. Пленерівцями опікуватимуться прикарпатські фотохудожники, карпатські «вовки» з неабияким досвідом мандрів гірськими стежками. 

текст: Наталія КУШНІРЕНКО

Відчуття «Природи»

Додати коментар

Захисний код
Оновити