Весняні забави

Весняні забави.

Весняні забави

29 квітня ГАЇВКИ «ХОДИЬ ЖЕЛЬМАН»

село Буківна Тлумацького району, Івано-Франківська область

У Буківні з покоління в покоління зберігають і передають давні пісні, які славлять весну, — гаївки, а також жартівливі ігри й танці. Тільки тут і тільки в цей час можна буде почути 12 рідкісних гаївок і побачити, як танцюється особливий великодній танець «хвіст».

3–5 травня «ЕТНОЕВОЛЮЦІЯ 2008», ДРУГИЙ МАНДРІВНИЙ ФЕСТИВАЛЬ

село Космач Косівського району, Івано-Франківська область

Гостями фесту (програма якого близька до Шешорського) обіцяють бути художники, дизайнери, кінематографісти та етногурти з усієї України. А що в рамках фестивалю у Космачі пройдуть Четвертий міжнародний з’їзд писанкарів і Міжнародний симпозіум з гончарства, то на фестиваль зголосилися делегації з Італії, Росії, США, Канади, Франції, Литви, Польщі.

4–6 травня ФЕСТИВАЛЬ МИСТЕЦТВ «ДЕНЬ МІСТА ЛЬВОВА 2008»

місто Львів

Не пропустіть: парад-карнавал, театралізовані вуличні дійства, концерти, забави, конкурси, спортивні змагання. І багато музики — фестиваль духових оркестрів плюс Міжнародний фестиваль фолк-, етно- та джазової музики «Флюгери Львова» від мистецького об’єднання «Дзиґа».

11 травня ФЕСТИВАЛЬ СЛОВАЦЬКОЇ НАРОДНОЇ ПІСНІ Й ТАНЦЮ

село Середнє Ужгородського району, Закарпатська область

Фестиваль передбачає два конкурси: словацької народної пісні «Золотий соловейко» та танцю «Кришталевий черевичок». Окрім самодіяльних колективів словацької національної меншини Закарпаття, участь у конкурсах візьмуть гості зі Словаччини.

17, 18 травня МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ЧАЮ У ЗОЛОЧІВСЬКОМУ ЗАМКУ

місто Золочів, Львівська область

Свято у Золочівського замку буде подвійне: 17 травня в так званому Чайному палаці пройде фестиваль чаю, а наступного дня відбудеться урочисте відкриття Великого палацу (останні чотири роки він був закритий на реставрацію) та презентація його оновленої експозиції. Відвідувачі побачать замковий побут кінця XVII століття — кабінети, спальні, зали тощо. Акція приурочена до Року замків і палаців Західної України, яким проголошено 2008-ий.

18 травня СВЯТО РУМУНСЬКОГО НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА

села Біла Церква, Середнє Водяне Рахівського району, Закарпатська область

Восьмий рік поспіль Рахівщина приймає міжрегіональний фестиваль румунського народного мистецтва. Його учасники — художні колективи, самодіяльні ансамблі та виконавці, майстри з Тячівського і Рахівського районів Закарпаття, а також із повіту Марамуреш у Румунії. На свято приїздить численна діаспора, представники Румунського консульства в Україні та інші офіційні особи.

24, 25 травня МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ЕТНІЧНОЇ МУЗИКИ «ТАЙСТРА ЧУГАЙСТРА»

місто Львів

Українська асоціація авторів та виконавців спільно з львівською формацією «Бурдон» прийматимуть гостей біля міської ратуші. Участь у фесті візьмуть відомі вітчизняні та зарубіжні виконавці і колективи, зокрема «Божичі», «ТопОркестра», «Карпатіани» з Києва, «Orkiestra ?w. Miko?aja» з Любліна, «Balkan Sevdah» із Варшави, «Musica Radicum» із СанктПетербурга та інші. Це варто почути й побачити.

24, 25 травня МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ КОВАЛІ В «ЗАМКОВІ ВОРОТА»

місто Львів

Просто неба на живому вогні, роздмуханому міхами, шматки заліза перетворюються на витончені мистецькі речі. Свої майстерні ковалі з України, Білорусі, Голландії, Польщі та Італії розкладуть на площі за музеєм «Арсенал». Усі разом майстри викують пам’ятну композицію, яка прикрасить одну з центральних площ міста. У вечірній програмі фесту — вогняне шоу та лицарський турнір.

31 травня – 1 червня ПРОВОДИ НА П ОЛОНИНУ

місто Рахів, Закарпатська область

Давня традиція урочисто проводжати вівчарів з отарами на полонини в наш час стала голосною забавою. Свято проводів починається на Синевирському перевалі у Міжгірському районі 27 травня і вже як естафета завершується в Рахові. З цієї нагоди місто влаштовує гарячі гуцульські гуляння та багатий ярмарок.

текст: Наталія КУШНІРЕНКО

фото: Мирослав КУШНІРЕНКО

Додати коментар

Захисний код
Оновити