Автогонки почалися взимку

Автогонки почалися взимку.

Українські автоспортсмени цього року стартували, не дочекавшись тепла надворі. 15, 16 лютого у Вижницькому районі Чернівецької області відбувся I етап кубка Автомобільної федерації України (ФАУ) зі спринт-ралі* «Україна» — «Буковина–2008».

* Спринт-ралі — ралі в одноденному форматі.

Автогонки почалися взимку

Організатори — чернівецький обласний автомобільний клуб «Буковина» — підготували для змагань достатньо складний і цікавий маршрут загальною довжиною понад 240 кілометрів. При цьому учасникам слід було здолати 60 кілометрів спеціальних швидкісних ділянок. Драйву гонці додали й погодні умови, внаслідок яких покриттям були і лід, і сніг, і ґравій. Тож перед спортсменами постало питання вибору шин — шипованих чи нешипованих.

Участь у «Буковині–2008» взяв 21 екіпаж водіїв, серед яких і кращі пілоти країни. Змагання проходило у чотирьох класах. Запеклою видалася боротьба у найпрестижнішому « четвертому» класі — автомобілів з двигуном об’ємом понад 3500 кубічних сантиметрів. Претендентами на лідерство були автогонщики Степан Мазур з Івано-Франківська та киянин Володимир Петренко на Mitsubishi Lancer Evo. Досвідчений столичний спортсмен, переможець багатьох гонок поступався франківцю на перших ділянках траси, але згодом тактика Петренка «швидко й обережно» виправдала себе на слизькій трасі. В кульмінаційний момент автівку Мазура розвернуло, спортсмен втратив час, а його конкурент успішно досягнув фінішу першим. Лідером в класі А-3 став одесит Ігор Сторчак (Одеса показала найкращі результати і в командному заліку), в класі А-2 — киянин Павло Гонтовий, а в «одиничці» — Андрій Небесний з Кам’янця-Подільського. Отже, взимку автогонщики розігрілися. А в березні ФАУ офіційно і гучно оголошує про відкриття ралійного сезону. Презентація відбудеться в більшості обласних центрів України.

текст: Вероніка ЗАНИК

фото: Денис ТРОФІМОВ

Додати коментар

Захисний код
Оновити