«Говерляна-2008»

«Говерляна-2008».

«Говерляна-2008»

Щороку наприкінці січня — на початку лютого найвищу вершину Українських Карпат, гору Говерла, підкорюють учасники молодіжної зимової альпініади. «Говерляна» збирає відважних з усієї України.

Започаткував «Говерляну» ще у 1963 році Ярослав Курус, один із засновників івано-франківської альпіністської школи. Через декілька років ця акція стала всеукраїнською. Відтоді вона проходить під егідою Федерації альпінізму і скелелазіння Івано-Франківської області, яку очолює Василь Завалко.

Участь в альпініаді можлива виключно в складі групи під керівництвом досвідчених інструкторів та у супроводі рятувальників. Упродовж двох днів — а саме стільки зазвичай триває «Говерляна» — учасники здобувають знання і вміння, актуальні для зимових гірських походів. А після сходження на висоту 2061 метр відбувається символічна посвята новачків у справжні альпіністи.

«Говерляна–2008» стартувала на спортивній базі «Заросляк», що поблизу селища Ворохта на Івано-Франківщині. Від бази група вийшла на полонину Пожижевська — до високогірного біостаціонару Інституту екології Карпат. Тренувальні заняття на схилах гори Пожижевська передбачали інструктаж з правил безпеки в зимових горах, опанування техніки пересування засніженими схилами, вміння користуватися льодорубом і шнурком. Підйом на Пожижевську завершив підготовчий етап. Наступного дня учасники альпініади успішно штурмували Говерлу. Лави альпіністів поповнили хлопці та дівчата з Коломиї та Надвірної (Івано-Франківська область), Луцька, Києва. 

«Говерляна-2008»

текст і фото: Тарас НАГІРНИЙ

Додати коментар

Захисний код
Оновити