Політ у вільному стилі

Політ у вільному стилі.

З 16-го по 19-те лютого у рамках IV-х зимових спортивних ігор молоді України навчально-тренувальна база «Заросляк» (селище Ворохта) була місцем тренування і змагання юних спортсменів у фрістайловій лижній дисципліні «акробатика». Як і решта подібних змагань, контест з акробатики на «Заросляку» проводився з метою відбору найкращих фрістайлістів обласних збірних для участі в міжнародних етапах та ХХІ-х зимових Олімпійських іграх.

— Перш ніж виконати свій перший стрибок на реальному трампліні, спортсменові треба тренуватися мінімум три роки, — розповідає заслужений тренер України з фрістайлу Юрій Досов. — Лижна акробатика вимагає тривалої підготовки. Багато людей приходить у цю дисципліну з інших видів спорту, навіть не споріднених із гірськолижним.

Повний «шлях» спортсмена до стрибків на трампліні — гімнастика, акробатика, батут, лижна підготовка. Тож насправді «кар’єра» лижного акробата починається не на снігу.

Для стрибків різної складності існують різні трампліни. Трамплін висотою 2 метри 10 сантиметрів (на такому змагалися акробати на Заросляку) дозволяє виконати одинарне сальто. Поєднання цього стрибка з обертанням убік на 360 градусів, так званий «пірует», виглядає досить ефектно і входить у юніорську фрістайл-програму.

— Фрістайл в Україні порівняно молода, але вже доволі розвинена дисципліна, — розказує державний тренер з фрістайлу Антоніна Данилова. — Українські фрістайлісти стабільно добиваються високих результатів на міжнародних змаганнях. Візьмемо хоча б «найсвіжішу» приємну новину — 1 лютого етап Кубка світу в Канаді виграв наш спортсмен Станіслав Кравчук. З іншого боку, «Заросляк» — наразі єдина в Україні спортивна база, яка відповідає міжнародним вимогам із лижної акробатики. 

Політ у вільному стилі

Додати коментар

Захисний код
Оновити