Прощавай, зимо!

Прощавай, зимо!

Прощавай, зимо!

21–25 лютого ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ З ЛИЖНОГО ТУРИЗМУ

селище Яблуниця Яремчанської міськради, Івано-Франківська область

У подоланні смуги перешкод та крос-поході визначаться команди найбільш вправних лижників-туристів. Перша дистанція з «сюрпризами» розташується на схилі гори Корова. Окрім того, щоби вдало об’їхати перешкоди, учасникам буде потрібно продемонструвати володіння різними техніками підйому і спуску. А крос-похід з Ворохти до Яблуниці передбачатиме досить екстремальні, як на зиму, ситуації: подолання лісових завалів, лавинонебезпечного схилу та ділянок тонкого льоду зі страховкою, організація ночівлі у польових умовах, транспортування «потерпілих» на нартах із підручних засобів і вміння орієнтуватися в засніжених горах.

22–24 лютого ФЕСТИВАЛЬ «ҐРИНДЖОЛИ»

гірськолижний курорт «Захар Беркут», село Волосянка Сколівського району, Львівська область

Ґринджолами гуцули називають саморобні санчата. Організатори санного фестивалю закликають «озброюватися» будь-яким полоззям і мерщій зголошуватися на оригінальні спортивні ігри. Участь у них можуть брати і діти, і дорослі, а особливо цікаво буде бавитися всією родиною. Яскраві відчуття гарантовано. Урочисто відкриє свято масовий спуск із надувними кульками. Окрім змагань на час і швидкість, передбачаються видовищні забави, дискотеки та фейєрверки.

23, 24 лютого СЛОВАЦЬКИЙ ФАШІНГОВИЙ ПЛЕС

місто Ужгород

Щорічний фестиваль словацької культури в Україні. Головна подія фестивалю — великий, щоправда, закритий, бал — власне фашінговий плес. У ньому беруть участь офіційні представники Словацької республіки, зокрема генеральний консул та посол Словаччини в Україні. Лотерея, яка проводиться на балу, збирає гроші для втілення мистецьких проектів. Паралельно на різних сценах міста виступають зі своїми програмами колективи словацької національної меншини з різних куточків Закарпаття.

Прощавай, зимо!

29 лютого – 2 березня ФЕСТИВАЛЬ «ЕТНОЗИМА: МАСЛЯНА НА БУКОВИНІ»

туркомплекс «Мигово», село Мигове Вижницького району, Чернівецька область

Колоритне, як і всяке буковинське, свято Масляни повертає у прадавні часи, коли зиму проводжали спаленням Мороза — опудала з соломи, що нагадує дідух. Ця акція символізує остаточну перемогу весни і продовжується, подібно до купальського дійства, масовими гуляннями та забавами біля вогнищ. Організатори додали до народного сценарію ще трохи відчуттів зими, які дарує катання на лижах і санчатах. І багато-багато млинців, що їх для гостей фесту посмажать просто неба вправні буковинські кухарі й кухарки.

1, 2 березня ФОЛЬКЛОРНЕ СВЯТО ЗУСТРІЧІ ВЕСНИ «МЕРЦІШОР»

село Біла Церква Рахівського району, Закарпатська область

Мерцішор — свято Першого дня весни, велике національне свято українських румунів. З 1991 року його відзначають, окрім Румунії та України, також Болгарія, Італія та Франція. У ці дні в регіонах, де компактно проживають великі румунські громади, проходять фестивалі національної культури, виставки та ярмарки декоративно-прикладного мистецтва. У Білу Церкву з’їжджаються представники національної меншини з Рахівського, Тячівського та Хустського районів. Привозять традиційну музику, театралізовані дійства, які відтворюють дідівські звичаї, ремесла, кухню і вміння веселитися з особливим запалом, якому навчають усіх охочих. Подібне свято з тією ж назвою «Мерцішор» у ці дні відбувається в місті Чернівці — адже на Буковині мешкає найбільша в Україні румунська громада.

7–9 березня VIII МІЖНАР ОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ВИНА НА БЕРЕГІВЩИНІ

місто Берегове, Закарпатська область 

Особливістю Берегівського винного фестивалю є те, що переможців визначає комісія фахівців, а не громадське журі, як це буває на більшості винних фієст Закарпаття. Кращого винороба обирають за правилами професійної дегустації із залученням міжнародних експертів. Нагороди цього фестивалю особливо цінуються серед виноробів, тож і вина на конкурс виставляють гарантовано високої якості. Традиційно учасниками свята є виноградарі та винороби з Угорщини. Відтак гості фестивалю мають змогу оцінити і порівняти не тільки напої, а й музику та страви національної кухні двох країн.

Прощавай, зимо!

7–10 березня СПОРТИВНО-МУЗИЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ЗИМОВИХ ВИДІ В СПОРТ У «JEANS WINTER X 2008»

гірськолижний курорт «Захар Беркут», село Волосянка, селище Славське Сколівського району, Львівська область

Сноубордисти та лижники змагатимуться у чотирьох дисциплінах: двох «жорстких» (слалом, бордеркрос) та двох «м’яких» (біг-ейр і джиббінг). У «жорстких» оцінюється тільки швидкість та чистота проходження траси (ці дисципліни входять у програму зимових Олімпійських ігор), тоді як у «м’яких» дисциплінах важать передовсім артистизм учасників і оригінальність трюків. «JEANS Winter X» — це найбільші професійні змагання з екстремальних зимових видів спорту в Україні», — презентує фестиваль представник FIS Вадим Коровицький. Глядачі тішитимуться ще й масштабній музичній частині фесту, яка в ці дні охоплює все Славське. 

15, 16 березня ПРОДОВЖЕННЯ ФЕСТИВАЛЮ «ҐРИНДЖОЛИ»

туркомплекс «Справжня казка», село Подобовець Міжгірського району, Закарпатська область

Фестивальні змагання на санках пройдуть на спеціально підготовлених трасах турбази. «Веселі ґринджоли» — спуск на швидкість, під час якого сани з парою учасників подолають трасу з перешкодами. А «Богатир» — турнір між татами і мамами, які повинні витягти на гору санки з малечею і вже разом із нею якнайшвидше спуститися вниз. Буде кілька «екзотичних» розваг, як-от «слалом із яблуком у зубах». Санчата, перешкоди на трасі і яблука організатори забезпечать, як і нагороди переможцям.

28–30 березня ФЕСТИВАЛЬ ПОЗАШЛЯХОВИКІ В «КУБОК КАРПАТ», ПЕРШИЙ ЕТАП

урочище Драгобрат, селище Ясіня Рахівського району, Закарпатська область

Фактично відкриття сезону перегонів і «покатушок» горами. На трасах Драгобрату відбудуться змагання з гірського ралі серед повнопривідних автомобілів. Адреналіну власники залізних коників ковтнуть досхочу — в цей час у драгобратських горах снігу і баюр, вкритих кригою, не бракує. 

текст: Наталія КУШНІРЕНКО

Додати коментар

Захисний код
Оновити