Крилатий вуйцьо — друг туриста

Крилатий вуйцьо — друг туриста.

Ведмідь карпатський бурий — рідкісний звір, занесений у Червону Книгу. На території України зустрічається тільки в Карпатах. Мешкає у безлюдних, «глухих» місцях, наприклад, на Чорногорі. Натомість ведмідь закарпатський особливий — крилатий — звір міський, і живе він в Ужгороді.

Крилатий вуйцьо — друг туриста


Нічого, що крильця маленькі — вони тільки-но прорізалися і ще ростуть. Два місяці тому крилатий вуйко1 з’явився на площі перед готельним комплексом «Закарпаттурист». І якось несподівано став кращим другом туристів, а також усіх, хто має намір долучитися до їх когорти. А все тому, що має крила, і не прості, а чарівні. Варто лише узятися за них і вголос промовити бажання про подорож, як незабаром воно й здійсниться, стверджує гендиректор комплексу Олександр Доктор.

Не одним лише вмінням відправляти у мандри знаменитий ужгородський клишоногий. Мишко — дорогий звір: коштував власникам 100 тисяч гривень і півроку роботи аж трьох скульпторів. «Ведмідь є символом Закарпаття, — пояснює його походження пан Доктор. — Він зображений на гербі нашої області. Але то звір дикий, а цьому дали крила, щоби відірвати від землі, щоби він не був ведмедем, який вийшов із лісу...»

І щоби вуйцьо став уже зовсім «культурним», вирішили його назвати. Тільки-от не знали, як. Конкурс на краще ім’я для крилатого ведмедя все ще триває. Пропозицій чекають за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , а переможця чекає тур на базу «Морське око», що на Синевірському озері. Буде нагода переказати привіт від міського мишка його лісовому родичу.

1 Вуйко (діал.) — рідний дядько, брат матері; вуйцьо (зменшувальне) — дядечко. Вуйком подекуди в Закарпатті називають ведмедя.

текст: Наталія КУШНІРЕНКО

фото: Василь БЕДЗІР

Додати коментар

Захисний код
Оновити