Змагання, схоже на свято

Змагання, схоже на свято.

У Івано-Франківську йшов дощ. Зовсім не по сезону та настрою — на початку зими не може бути нічого гіршого за сіру вогкість у повітрі і кашу під ногами. Тим більше, якщо подумки ти вже кілька днів як розрізаєш м’які обриси білосніжних пагорбів на своїх вірних лижах. Втім, для втілення мрії треба було ще здійснити мандрівку в сусідню Закарпатську область до селища Ясіня і далі до самої турбази Драгобрат, де 7–9 грудня для дітей організовувався фестиваль «Свято першого снігу».

Змагання, схоже на свято

Їдемо за снігом

Драгобрат — одне з небагатьох місць у Карпатах, де сніг навіть влітку сходить не весь (на свято Івана Купала там можна погратись у сніжки!), — то що вже говорити про зиму? Дорогою до нашої цілі ми спостерігали жовто-коричневі схили в Яремчі і навіть у селищі Ясіня, віддаленому від турбази на сім кілометрів. Сідали в ясінянський ГАЗ-66 посеред осені, а вийшли вже зимою, з першого ж кроку провалившись по коліна у сніг. Справа в тому, що гірськолижний курорт знаходиться у два рази вище над рівнем моря, ніж населений пункт, та ще й оточений природнім термосом — довколишні гори створюють на Драгобраті мікроклімат.

Змагання, схоже на свято

Змагання

На Драгобраті в ті дні було гамірно. Крім 53 учасників змагань (дітей віком до 16 років, вихованців спортивної дитячо-юнацької школи Олімпійського резерву), на схилах гори Стіг каталося чимало лижників, які приїхали відкривати зимовий гірськолижний сезон. Втім, ніхто нікому не заважав, на схилах місце знайшлось для усіх — завдяки правильному плануванню і спеціальному маркуванню траси для змагань.

Змагання проводились у двох дисциплінах: паралельний слалом і слалом-гігант. В обох випадках спортсмени повинні подолати трасу, позначену спеціальними маркерами, за найкоротший час. А різниця між видами полягає в тому, що в гігантському слаломі спортсмени проходять трасу по одному, тоді як у паралельному двоє учасників одночасно змагаються на розміщених поруч ідентичних трасах.

Змагання, схоже на свято

Перед стартом із нами поділився сподіваннями дванадцятирічний учасник змагань Дмитро Поп’юк: 

— Я вже п’ять років займаюся лижами. Це мій улюблений вид спорту, тому я дуже задоволений, що потрапив на ці змагання. Тут дуже класно. Сподіваюся зайняти якесь призове місце.

Його товариш, п’ятнадцятирічний учасник змагань Ярема Борсяк до призових місць ставиться як до належного:

— Я професійно займаюся гірськолижним спортом, фактично розпочав ще дев’ять років тому і вже встиг вибороти чимало нагород, зокрема був чемпіоном України зі слалому у своїй віковій категорії.

Змагання, схоже на свято

Чому участь у дитячих змаганнях на Драгобраті доцільна і цікава, у декількох словах пояснив Томаш Фріндт, старший тренер Ясінянської СДЮШОР із зимових видів спорту:

— Хоча ці змагання і проводяться вперше, якість організації та підготовки дуже висока. Фактично, це першість району серед дітей до 16 років. Крім того, на основі змагань можна буде зробити висновки, хто має шанс потрапити до резерву збірної Закарпатської області і збірної України.

Переможців визначали у трьох вікових групах, а оскільки хлопчики і дівчатка змагалися окремо, було вручено 12 комплектів нагород із пам’ятними грамотами і цінними призами.

Після змагань були командні конкурси і розваги. Діти брали участь в естафеті — їздили на лижах на одній нозі, спиною вперед чи верхи на сноутюбі. Не менш весело, мабуть, було глядачам, які дуже емоційно вболівали і підтримували кожен свою команду.

Закриття змагань прикрасив факельний парад — після заходу сонця зо двадцять чоловік із факелами з’їхали один за одним з вершини гори, зобразивши справді казкове дійство. Після закриття усі лижники зібрались у кафе «Оаза», де свято продовжувалось під гуцульські мелодії та звуки трембіти. 

текст: Сергій МОСЕВИЧ

фото: Денис ТРОФІМОВ

Додати коментар

Захисний код
Оновити