Яблуницькі проводи

Яблуницькі проводи.

Цьогорічний велосипедний сезон вдався нам і нашим читачам на славу. Жоден місяць (як і жодне число журналу) не обходився без цікавого веломаршруту або гарячих екстрім-змагань. Тому й не дивно, що «прощання» із сезоном двоколісних подорожей тривало аж три дні — в рамках змагань «Екстрім-Байк», організованих і проведених туроператором «Карпати. Туризм. Відпочинок», які проходили з 2 по 4 листопада на території та довкола прикарпатського села Яблуниця. У велопробігу трьома заздалегідь розвіданими й підготовленими «крос-кантрійними» трасами взяли участь ентузіасти зі Львова, Івано-Франківська, Коломиї.

Яблуницькі проводи

Велофест почався з «прогулянки» кордоном між Закарпаттям і Прикарпаттям — колишньою польсько-чехословацькою границею (до 1939 року), яка ще давніше була внутрішнім кордоном Австро-Угорської імперії (до 1914 року). Власне, це була презентація нового туристичного маршруту довжиною 15 кілометрів. Стартувавши з гірськолижної бази «Коза» під однойменною горою, велосипедисти піднялися на Яблуницький перевал (931 метр), звідти попрямували хребтом на південний захід до присілка Яблуниці Вороненко. Учасники раз по раз переводили погляд з дороги на панораму Свидовця і вже засніжені вершини Говерли й Петроса. На наступному перевалі маршрут звернув наліво і пішов паралельно колії, прямо над поїздовим тунелем. Минувши залізничну станцію «Вороненко», команда повернулася на базу.

День другий був присвячений перегонам на короткій швидкісній трасі по хребту Діл (довжина шість кілометрів). Трек був розбитий на відрізки — підйоми, спуски і рівні ділянки — для отримання збалансованих результатів. Адже велосипедист, який впевнено їде вгору, може бути не таким швидким на спусках, а сміливий любитель адреналінового даунхілу — виявитися надто слабким на підйомах.

Яблуницькі проводи

Двох годин вистачило на підготовчий огляд траси, а вже через 24 хвилини після старту до фінішу пробився переможець — велолюбитель із села Яблуниця Роман Гасько. 

Друге місце з незначним відривом зайняв коломиянин Сергій Кобилецький, третім фінішував Володимир Мельничук з села Закрівці Коломийського району Івано-Франківської області. Мирославові Теслюку, майстру велоспорту зі Львова, успішно завершити гонку не пощастило через травму ноги. Оргкомітет нагородив переможців грошовими преміями, підбірками журналів і символічними кубками.

Завершальний день «Екстрім-Байку» учасники провели на незвичній трасі — «Велосипедом по лижні». Так називається ще один «дебютний» маршрут Яблуниця—Ворохта, презентований на фесті. Траса довжиною 10 кілометрів пролягає хребтом (місцева назва — Микулинка) через гору Маґурки на схід від Яблуниці. За часів СРСР тут проводилися тренування і змагання біатлоністів. Тепер лижню союзних спортсменів «успадкувала» молодь на велосипедах. Маршрут поєднує в собі складний підйом (з бази на хребет), ділянку рівної дороги (власне лижня) та крутий спуск з хребта в Яблуницю.

Отак розважалися учасники яблуницького велорейду. Здійснити все заплановане не перешкодили ні недавні дощі, які перетворили ґрунтові дороги в болотисту ковзанку, ні сніг, яким на третій день фесту засипало хребет Микулинка. 

текст: Андрій ШУСТИКЕВИЧ

фото: Денис ТРОФІМОВ

Додати коментар

Захисний код
Оновити