Удома повинно бути чисто

Удома повинно бути чисто.

Популярність відпочинку на природі означає велику кількість відвідувачів затишних куточків за містом. Не виняток і заміські пагорби Івано-Франківська. З поступовим розширенням міста цивілізація «підібралась» під самі Вовчинецькі гори. Їх почали освоювати міські велоекстремали, береги ріки Бистриця, яка омиває південні схили горбів і розташований на них заказник Козакова Долина, стали популярним місцем літнього відпочинку сотень мешканців обласного центру. Крім того, біля підніжжя Вовчинців розкинулось не одне село. І з часом на цих пагорбах стало... брудно. Але немає сенсу нарікати на когось зокрема, адже це загальна культура населення винна в тому, що Вовчинецькі гори опинилися під загрозою банального засмічення.

Удома повинно бути чисто

Врешті-решт пробити стіну екологічної байдужості мешканців міста зголосилися Мальтійська Служба Допомоги в Івано-Франківську та Екологічний центр Івано-Франківської єпархії УГКЦ. Це, мабуть, показово, що на екологічну акцію спромоглася доброчинна організація, а не державна структура. Та й не вперше Мальтійська Служба Допомоги турбується про стан довкілля. Завжди один день літнього табору «мальтійців» у Карпатах присвячується якій-небудь екологічній ініціативі. Вони двічі проводили масові прибирання багатостраждальної Говерли, а також гори Маковиця біля Яремча, руїн Пнівського замку в Надвірній, Скель Довбуша.

Заходу в Козаковій Долині передував науково-популярний семінар під проводом керівника єпархіального Екологічного центру доктора Володимира Шеремети. А у суботу, третього листопада, підростаюча «мальтійська молодь» (так зветься один із напрямів діяльності Мальтійської Служби Допомоги) здійснила «рейд» територією Козакової Долини у Вовчинецьких горах — з метою не лише очистити довкілля від побутового сміття, а й привернути своїм учинком суспільну увагу до безвідповідального забруднення цієї місцевості. 

Удома повинно бути чисто

В самій акції взяли участь понад 30 активістів, «озброєних» пакетами на сміття й рукавицями. «Прочесавши» доволі велику територію заказника, «мальтійці» зібрали 37 мішків, або приблизно 5000 літрів сміття. Прикре спостереження — найбільше сміття виявилось саме між селом Вовчинець та власне горами. 

Місцевим мешканцям і частим відвідувачам цієї місцини мало би бути соромно... А от туристам тепер буде приємніше долати маршрут Козаковою Долиною. 

текст: Андрій ШУСТИКЕВИЧ

Фото з архіву Мальтійської Служби Допомоги в Івано-Франківську.

Додати коментар

Захисний код
Оновити