Pедакційна колонка

Pедакційна колонка

Ви помітили? Ще не виграло молоде вино, ще колиби пахнуть вурдою та грибами, ще пил не осів на маунтин-байках, а вже прийшла зима. Яскраві барви літа-осені змінили 120 відтінків білого. А отже час на лижі, сани, скейтборди — хай буде вдосталь снігу на ваших зимових трасах, хай бадьорий рум’янець прикрасить ваші щоки і не мерзне ніс!

До речі, на носі тривала й динамічна святкова феєрія — більше місяця від Миколая до Йордана — з двома святвечорами, двома новими роками, навіть двома святами Різдва, Аннами, Маланками, Степанами, Василями, Іванами та Водохрестям. І ви знаєте? Лише тут, у Карпатському регіоні можна собі дозволити своєрідне r?p?ter (з фр. повторити), чи відчути цілком усвідомлене d?j? vu (з фр. уже бачив), бо в цьому реґіоні зимові свята відзначають і за юліанським, і за григоріанським календарем. Додайте до цього етнографічне розмаїття — гуцульські, бойківські, руські, мадярські, румунські звичаї — і допитливому розуму та широкій душі просто не буде місця для нудьги.

Ми спробували стати вашим гідом у круговерті барвистих містерій. В цьому числі журналу домінуюча тема — Зимові свята. Ви довідаєтеся, чому такі добрі, себто смачні гуцульські ковбаси на Різдво, помандруєте від хати до хати з крилатими... ведмедями румунської Маланки, відчуєте аромат василька в цілющій йорданській воді та навіть зможете накрити трансекзотичний транскарпатський святвечірній стіл із «соборною кутею», штруглями, борешіником, бухтами, бобальками та іншою ритуальною (!) смакотою.

Втім, самих забав буде мало. Ми не можемо зрадити собі та вам. Наші автори ще встигли здійснити велопрогулянку горами, що мають висоту... 300 метрів; піднімалися на справжні засніжені вершини Карпат та спускалися під землю. Дуже сподіваємось, що найкращим путівником для любителів гірських лиж у цьому сезоні стануть підготовлені нами опис і мапа усіх гірськолижних баз Українських Карпат і що, перебуваючи в горах взимку, ви скористаєтесь нашими порадами.

Відтак, вітаємо з усіма святами. Погодьтеся, не варто просити у Святого Миколая хатні пантофлі, краще хай він принесе щось таке, що кличе в дорогу. Наприклад, передплату на журнал «Карпати» у 2008 році. Аби наступного року знову бути разом.

Редколегія

Додати коментар

Захисний код
Оновити