Шматочок Карпат під Києвом

Шматочок Карпат під Києвом.

Якщо Вам доведеться бути в мальовничому передмісті Києва неподалік від Житомирської траси, в селі Гурівщина, знайдіть час та загляньте на територію храмового комплексу Української Православної Церкви Київського Патріархату, зведеного на честь Святого Великомученика Димитрія Солунського.

Шматочок Карпат під Києвом

Ви будете вражені красою дерев’яного храму, надбрамної дзвіниці, альтанки з криницею, недільної школи та трапезної, зведених в єдиному стилі за проектом талановитого архітектора Олега Слєпцова. Карпатські мотиви тут всюди, а смерекова деревина зберігає навіть запах гірського краю. А коли ви підете тінистими алеями парку, то побачите декілька дерев’яних дитячих ігрових майданчиків, чимало лавочок та куточків відпочинку, де так легко дихається й думається.

Шматочок Карпат під Києвом

З бесіди з настоятелем храму протоієреєм Богданом Тимошенком з’ясувалось, що це лише початок великої програми перетворень цього колись занедбаного узлісся. Планується облаштувати невеличке мальовниче озеро, посеред нього звести грот, а джерело, вода з якого протікатиме територією етнографічної частини комплексу, оформити у вигляді Хреста.

Шматочок Карпат під Києвом

Про ідею комплексу розповів голова парафіяльної ради храму народний депутат України Володимир Бондаренко. «Я надзвичайно люблю Карпати, десять років поспіль з родиною там відпочивав, подорожуючи від Снятина до Шешор, до озера Синевир та закарпатського Перечина, — пояснює пан Бондаренко. — Ще в ті роки я мріяв про відтворення хоча б частинки цього прекрасного краю під Києвом». 

Мрія здійснилася через двадцять років, і на території храмового комплексу з’явилася справжнісінька гуцульська хата, перенесена з гір на Верховинщині, ретельно відреставрована та встановлена під Києвом. Ті, хто побуває у цій хаті і побачить десятки предметів старожитності, почне по новому дивитись на світ наших предків. Вражає їх надзвичайна скромність та раціональність, краса предметів їхнього побуту й одягу.

Шматочок Карпат під Києвом

А поряд вже майже завершено відтворення хати з Полтавщини, зведеної в 1888 році. Пройде небагато часу — і неподалік з’являться сусідки з Причорномор’я, українського степу та Полісся, тобто житла з усіх основних регіонів України.

А вода, яка струменітиме з Хреста, далі протікатиме поряд з Полтавською хатою, впадатиме в ставок, а з нього потече струмком з назвою Хорол. Тоді переллється в кам’янистий потік, який біля гуцульської хати буде іменуватись Черемошем. Це єднання через святу воду символізуватиме єдність України. 

Додати коментар

Захисний код
Оновити