Чернівці, як Париж — треба бачити

Чернівці, як Париж — треба бачити.

Чернівці, столиця Буковини, місто, де тісно переплелися десятки культур, де на вулицях розмовляють українською, російською, румунською, німецькою, угорською, польською мовами чи на івриті, місто, яке онук імператора Австро-Угорщини кронпринц Отто фон Габсбург вважає рідним, відзначило свій 599-й День народження.

Чернівці, як Париж — треба бачити

На День міста, який, за традицією, відзначають на початку жовтня, небесна канцелярія не узгодила свої плани з чернівецькою міською і за годину до офіційного відкриття свята місто накрила злива. Але чи то святковий настрій городян пересилив негоду, чи то жар від горнів буковинських ковалів (фестиваль яких уже багато років поспіль відбувається на День міста) розігнав хмари, але незадовго після дощу Чернівці потонули у вирі народного гуляння.

Цьогорічними родзинками Дня народження міста стали міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі» та Свято ковалів. Власне останнє потішило гостей і мешканців чи не найбільше. Просто неба майстри, які влаштували своє містечко на площі Філармонії під стінами колишнього готелю «Брістоль», оживляли метал. Причому робили це навіть жінки. «Майстре, а ви тільки огорожі, ліхтарі та склянки кувати можете?..» — намагаємося спровокувати сивобородого коваля. Коваль бере шматок металу і починає творити диво: в його руках він поступово перетворюється на виноградне гроно. Апетитне таке...

Чернівці, як Париж — треба бачити

На сусідньому майдані, Центральній площі, вирує фестиваль хліба «Буковинський коровай»: калачі, хлібини, булочки, тістечка на будь-який смак. Можна легко забути про дієти й фігуру. А як спокушає торт, який буковинські кондитери зробили у вигляді герба Чернівців... Багато хто хотів розпочати дегустацію фестивальної здоби саме з нього. Та цей художньокондитерський шедевр ретельно оберігали — він мусив прикрашати свято весь день. А ось хто дочекався, той поласував ним увечері.

Упродовж усього дня на вулицях «лилося» шампанське — ігристе у незліченній кількості відкорковували для всіх бажаючих учасники фольклорного фестивалю «Буковинські зустрічі». Лунали народні пісні. Виступи-експромти ансамблі влаштували біля крамниці сувенірів. 

Чернівці, як Париж — треба бачити

І туристи, яких не бракувало на святкуванні Дня народження Чернівців, оцінили це тло: не лише слухали музику й співи, а й залюбки фотографувались. Святкові концерти, ярмарки та дефіле моделей просто неба, торговиці, виставки-презентації, концерт і експресивне народне гуляння — веселий гомін свята тривав майже до ранку.

Наступного року столиця Буковини відзначить свій ювілей — 600 років з часу першої письмової згадки. До свята влада обіцяла реставрувати центральні квартали міста. А щодо святкового шоу, то в ньому мали би взяти участь не лише вітчизняні, а й зарубіжні зірки — музиканти, співаки, танцюристи, художники.

Чернівці, як Париж — треба бачити

До речі, напередодні Дня міста до Чернівців завітав 93-річний спадкоємець Австрійської корони, принц Отто фон Габсбург, до імперії діда якого — імператора Франца-Йосифа — свого часу належала столиця Буковини. «Чернівці були зразком європейського міста в дні мого дитинства. Таким я запам’ятав його 80 років тому, коли під час святкування Дня народження міста стояв разом із дідом на сходах Ратуші. Таким я бачу його і тепер, — відзначив фон Габсбург. — Чернівці — наче маленький Париж. Хоч раз в житті місто треба побачити». 

текст і фото: Вадим ПАВЛЮК

Додати коментар

Захисний код
Оновити