Змагатися, бавитися, воювати

Змагатися, бавитися, воювати.

Змагатися, бавитися, воювати

7-9 вересня ФЕСТИВАЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ СЕРЕДНЬОВІЧНОЇ КУЛЬТУРИ «ТУ СТАНЬ! 2007»

село Урич, Сколівський район Львівської області

Відтворення матеріалів, обладунків, техніки бою на мечах доби Середньовіччя. Лицарські турніри, масові бої-бугурти, стрілецькі поєдинки, а також конкурси середньовічного костюму, ярмарок майстрів-ремісників, виступи бардів та менестрелів, вогняне шоу, середньовічна трапеза — велике фестивальне дійство розгорнеться біля підніжжя міста-фортеці Тустань. Ця пам’ятка природи, історії та архітектури датована IX–XIII століттями. Організатори фестивалю взялися майже повністю, наскільки це можливо, відновити наскельне дерев’яне укріплення XIII століття, і максимально точно передати атмосферу тієї доби. «Ту стань!» — фестиваль середньовічної культури, який дає змогу поринути у час розквіту української держави», — озвучив ідею фестивалю директор заповідника «Тустань» Василь Рожко.

7-9 вересня КУБОК УКРАЇНИ З ВОДНОГО ТУРИЗМУ «ПІВДЕННИЙ БУГ-2007»

село Сокілець, Немирівський район Вінницької області

На катамаранах, байдарках та каяках учасники змагань боротимуться за першість в особистому та командному заліках. Належить пройти дистанції ІІІ та IV рівня складності — з перешкодами (слалом) та на швидкість (ралі). Тільки уявіть собі: стрічка Південного Бугу в глибокому каньйоні, зелені пагорби і білі вапнякові скелі вздовж берегів. Вода вирує, піниться на порогах, рине чимдуж своїм звивистим руслом. І кількадесят сміливців, що кинули виклик стихії, демонструють свою силу і вправність... Поблизу місць старту і фінішу будуть облаштовані майданчики під наметові містечка для фанів спортивного сплаву.

9 вересня ФЕСТИВАЛЬ-ЯРМАРОК «ГУЦУЛЬСЬКА БРИНЗА»

місто Рахів Закарпатської області

Отари повернулися з випасу в горах. Вівчарі звезли з верховинських полонин у села сир, який дозрів за сезон літування. Саме час його куштувати. Вурда, будз, бринза — це різновиди сиру з овечого молока. Дегустація продуктів вівчарства є головною темою рахівського фестивалю. А загалом його організатори намагаються відродити давню традицію осінніх ярмарків, коли на продаж і на показ виставляли не тільки продукти, але й ткані та плетені з овечої вовни речі.

Змагатися, бавитися, воювати

23 вересня ТУРИСТИЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ «БАРВИ МУКАЧІВЩИНИ»

село Чинадієве, Мукачівський район Закарпатської області

Чинадієве, що в двадцяти кілометрах від Мукачевого, — типовий закарпатський курорт. Високі пагорби, вкриті смереками, яворами і дубами, річка з кам’янистими пляжами. Приватні відпочинкові комплекси — до кольору, до вибору. На фестиваль скликають усіх, хто хоче взяти участь у змаганнях з прикладного туризму — орієнтації на місцевості, подолання річкової переправи тощо. А також подивитися барвисте фолькорне дійство — в Мукачівському районі живуть представники більш, як 20 національностей. А ярмарок пройде під гаслом відродження давніх ремесел, зокрема — художнього плетіння з кукурудзяного листя та кераміки. Не обійдеться і без виставки-дегустації вин місцевих виноробів.

5-7 жовтня ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ ЗІ СПЕЛЕОТУРИЗМУ

місто Кам’янець-Подільський Хмельницької області

Побачити, як це відбувається — як команди спелеологів долають природні вертикалі (вони ж — смуги перешкод на скельному рельєфі) — зможуть усі бажаючі. Адже змагання пройдуть на скелях річкового каньйону, що біля міського моста в Кам’янці. І міст, і галявина біля скель на час чемпіонату традиційно перетворяться на глядацькі трибуни. Ну, а учасники демонструватимуть різні техніки проходження дистанції. Журі, озброєне хронометрами, визначить переможців серед команд і в особистому заліку. Врахуйте, що цьогорічний чемпіонат — ювілейний: перші змагання зі спелеотуризму пройшли у Кам’янці-Подільському восени 1967 року. Тож учасників і глядачів чекають приємні сюрпризи. 

Змагатися, бавитися, воювати

9, 10 вересня ТРЕТІЙ ФЕСТИВАЛЬ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА «КАРПАТСЬКИЙ ВЕРНІСАЖ»

місто Івано-Франківськ

Площа Шептицького в обласному центрі Прикарпаття на час фестивалю стане виставковою «залою». Найкраще з традиційних народних ремесел, все, що досі виробляють виключно вручну, представлять на виставці-ярмарку умільці з усієї України. Додайте до цього можливість опанувати ази ремесла і перейняти його тонкощі (саме для цього передбачені майстер-класи), а також почути автентичну карпатську музику.

14-16 вересня ФЕСТИВАЛЬ З КІННОГО ТУРИЗМУ «ГОРИ НА ДОЛОНІ »

місто Косів Івано-Франківської області — селище Кваси Рахівського району Закарпатської області

Не використати можливість побачити і об’їздити справжніх гуцульских коней означає так до кінця і не пізнати особливої душі українських горян. Адже для справжнього гуцула його кінь — то вірний друг, надійний помічник і любий член родини. І не дивно, бо ж коники-гуцулики — істоти особливі. Знайомство з ними чекає гостей та учасників фестивалю у Косові. А кінні походи і видовищні змагання молодих карпатських вершників на гарячих гуцульських конях відбудуться у Квасах. До ваших послуг — місцеві садиби сільського «зеленого» туризму.

21, 22 вересня ФОЛЬКЛЬОРНО-ЕТНОГРАФІЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ЗАХАРЕЦЬКИЙ ГАРЧИК»

село Підзахаричі, Путильський район Чернівецької області

Торговиця дає уявлення про традиційні ремесла гуцулів Буковини. Під час майстер-класів найбільше учнів збираються у майстернях з писанкарства, бондарства (виготовлення бочок, діжок і т.ін.) та гаптування. Все про побут горян розкажуть на музично-фольклорному подвір’ї «Гуцульське село», а в пісенному колі «Та най я си наспіваю, та най я набуду си» навчать коломийок і поставлять вокал. Але не це головне на «Гарчику». Цей фестиваль-ярмарок усі, хто бував на ньому, називають «буковинським Габрово». Жартують тут усі і безперестанку. Гуцульському гумору навіть присвячені окрема забава «Гуцульська чічка» та гумористичний сейшн «Гарчики жартують». І все це під дегустацію знаменитої тутешньої гуслянки та настоянки-калганівки.

текст: Наталія КУШНІРЕНКО

фото: Мирослав КУШНІРЕНКО

Додати коментар

Захисний код
Оновити