Pедакційна колонка

Спека — збожеволіти можна! На річку, в печери, в гори, на руїни замків, куди завгодно — аби подалі звідси, з цього заасфальтованого безповітряного простору. Карпати, з їх смерековою прохолодою, зараз справді здаються «райською землею», як назвав їх у розмові з нашим кореспондентом один колоритний чоловік з мальовничого села Космач.

Поїздка до нього згадується, наче щасливий сон або казка. Причому, з елементами містики, мольфарства, гуцульської магії (білої, звичайно). І як ми тут — в цих полісах та мегаполісах — влітку виживаємо? От хіба рвонути бодай на день (а краще — на тиждень) у мандри, набратися позитивних емоцій і на цій енергії, повернувшись у місто, «тягнути» далі. Ну, вже вибачайте, що ми пропонуємо на всі випадки все той самий рецепт. Зате маршрути подорожей у нас кожен раз інші. Цього разу «ведемо» вас і на Буковину, і у Сколівські Бескиди на Львівщині, і у Ґорґани на Прикарпаття, і до Боржави в Закарпатті. Не все нараз, звичайно. Кудись — на день, кудись — на два вихідні, а можна й на три доби — марафоном і без ночівлі. Але це вже екстрім, до якого, скажімо, вдаються учасники «Пригодницьких гонок» — нові знайомі нашого з вами журналу. 

Знайомств цього разу узагалі було дуже багато. Наприклад, наші журналісти побували в угорському закарпатському селі. Хотілося їм побільше довідатися про етнічний колорит того регіону, а попутно доводилося вчити угорську мову. І от кореспондентка «Карпат» повертається в редакцію і каже: «Я вже знаю фразу «нема вдома» — «нем тудом». І яке ж було її здивування, коли з’ясувалося, що це означає «не розумію». Уявіть лише: вона приходила до закарпатців додому, де заставала ґаздів, віталася, а їй у відповідь — «нем тудом»... Але про цей момент «пізнання» кореспондентка в своєму матеріалі не згадує. 

Взагалі ми свідомо багато про що з побаченого і почутого вам не розказуємо. З великих таємниць відкриваємо тільки часточку, щоб заінтригувати. Решта — за вами. До речі, анонсуємо в цьому номері ряд фестивалів, на яких варто побувати, змагань, в яких можна виступити учасником або глядачем. Літо заповідається врожайним на всілякі туристично-відпочинкові атракції. Так що покидайте свої душні квартири і офіси хоч на день-два, а краще — надовше.

Редколегія

Додати коментар

Захисний код
Оновити