Кам’янецький Технопарк кам’яного періоду

Кам’янецький Технопарк кам’яного періоду.


Михайло Анатолійович Паскар (команда «Буковина-карт», місто Новоселиця Чернівецької області) перед стартом зовсім не хвилюється. Все звично і трохи нудно: перевірка механіками моторів, клацання фотоапаратів, нерви тренерів та родичів. Останні хвилини до перегонів спадковий картингіст проводить, стрибаючи на одній ніжці по старих шинах. Михайлу Анатолійовичу п’ять з половиною років, і він є наймолодшим учасником фестивалю «Технопарк кам’яного періоду — 2007», який пройшов в Кам’янці-Подільському з 19 по 22 квітня.

Кам’янецький Технопарк кам’яного періоду


Кортеж для королев

Навіть учасниці традиційного конкурсу «Міні-міс Поділля», що теж увійшов у програму фестивалю, — і ті віком від шести до 12 років. Позмагатися за корону міні-королеви краси приїхали дівчатка з Хмельницького, Іллічівська, Косова, Вінниці, Коломиї. Звичайно, не обійшлося і без маленьких кам’янчанок. В нелегкій боротьбі (учасниці страшенно хвилювалися, забували слова і плуталися між розкиданими на сцені мотоциклетними колесами) перемогу виборола дев’ятилітня Надія Супріган з Вінниці. Звання «Міні-міс open» дісталося блондинці з Коломиї, восьмирічній Наталці Лерш. Дванадцятирічна Настя Кузема з Кам’янця запросила на конкурс чи не всю свою школу — і з легкістю стала «Міс глядацьких симпатій». Маленьких королев зустрічав під стінами БК кортеж байкерів та розкішний «Horch» 1937-го року. Вояж містом в такому автомобілі та з такими охоронцями викликав у міс захват. Перехожим, до речі, теж сподобалося.

З усіх заходів, що відбувалися в місті в ці чотири квітневі дні, лише конкурс на звання міні-міс був суто «дівчачим». І то отримав додаток до назви: «Міні-міс у стилі техно». Все інше збирало переважно чоловічу аудиторію, що й зрозуміло: фестиваль мав на меті об’єднати технічні види спорту.

Кам’янецький Технопарк кам’яного періоду

Вже відкриття фестивалю було багатообіцяючим: мотошоу відомих фрістайлерів, багаторазових рекордсменів Книги рекордів України, киян Юрія та Іллі Михальчиків. Юрій перелітав на своєму Suzuki над кількома новенькими автомобілями, а його 10-річний син стрибав через три вогняні кільця, так ще й вся мотобольна команда «Поділля» слухняно лягла під колеса мотоцикла Михальчика. І залишилася жива.

«Циганське радіо» стало причиною того, що один із запланованих заходів так і не відбувся. Незважаючи на обіцяний приз в тисячу гривень, ніхто не спокусився спробувати угнати авто з Вірменського ринку. «Угон-шоу» місцеві розцінили як хитрий спосіб міліції познайомитися поближче з кам’янецьким криміналітетом. Так машина сиротою й простояла до вечора 21 квітня.

Мотокрос, ралі чи мотобол?

Найголовнішою подією «Технопарку» був перший етап чемпіонату України з авторалі, на який прибуло 36 екіпажів з Києва, Одеси, Калуша, Ужгорода, Донецька, Дніпропетровська, Львова та Дніпродзержинська. Змагання з авторалі з 1999 року відбуваються неподалік Кам’янця, в кар’єрі цементного заводу, що знаходиться на Товтровому кряжі (Товтри — пасмо пагорбів, що тягнеться від Золочева до молдавського кордону на Дністрі. Середня висота пагорбів близько 60 метрів) між селами Вербка і Привороття.

Кам’янецький Технопарк кам’яного періоду

Щоправда, нелегко добиратися до кар’єру, розташованого за 10 кілометрів північніше міста. Ще одна складність полягала в тому, що доводилося вибирати між кубком мера Кам’янця-Подільського з картингу, змаганнями з радіоуправління, ралі, мотокросом та відкритим кубком України з мотоболу. Багато заходів відбувалися одночасно.

Переважна більшість глядачів вибрала мотобол, що й зрозуміло. Кам’янець — місто давньої мотобольної слави, команді «Поділля» вже 29 років, вона неодноразово здобувала звання чемпіона України, а зараз просинається від летаргійного сну. І хоча перемога цього разу дісталася команді «Антрацит» (місто Кіровське, Донецька область), «бронза» кубку — теж почесно. Незмінний капітан «Поділ-ля» Володимир Даниляк був визнаний кращим гравцем змагань.

На фінальну гру між командами «Антрацит» та «Нива» (село Вишняки, Полтавщина) прибули й представники байкерських клубів: Львів, Тернопіль, Борщів, Славута... Поки кам’янчани здивовано роздивлялися байкерів, ті зачудовано спостерігали за мотоболом, намагаючись зазнимкувати найефектніші моменти гри на цифрові фотоапарати: виявляється, на мотоциклі можна не лише їздити і хизуватися, а й у м’яча грати.

Кам’янецький Технопарк кам’яного періоду

Вечорами потрібно було вирішувати, чи слухати на Вірменському Ринку львівську групу «Каліч-блюз», чи податися на вали Старої фортеці, в табір байкерів, на рок-н-рольну вечірку. Конкуруючі майданчики «врубали» звук якнайгучніше, аби заглушити один одного. В результаті Старе місто здригалося від такого нечастого в цих місцях року.

А може, й добре, що здригалося? З усіх міських фестивалів «Технопарк» став найтривалішим та найбагатшим на події. І якщо хоча б кілька десятків юних кам’янчан після нього захочуть випробувати себе у спорті — це вже буде непоганий результат. 

текст і фото: Ірина ПУСТИННІКОВА

Додати коментар

Захисний код
Оновити