Pедакційна колонка

 

Така весна, що хіба лише стовпи вздовж доріг не цвітуть і не зеленіють. Мало не кожен матеріал, котрий кореспонденти подавали в цей номер, починався приблизно з таких слів: «весною тягне в дорогу...» Довелося всі ці початки текстів вкоротити, щоб уникнути однотипності.  Але от бажання кудись їхати уникнути не вдається. Якось особливо виразно весна вплинула на роверистів — не сидиться їм удома. Причому вони активно взялися випробовувати велосипеди на місцевості усіх типів. Правда, про степ ми не пишемо. А от веломаршрути Карпатами, Кримом і навіть Гімалаями природнім чином розташувалися на наших сторінках. Їдучи, спостерігали не лише буяння природи, а й урізноманітнювали естетичну насолоду та насолоду від роботи м’язів пізнавальними культурно-історичними екскурсами. Навіть рафтинг цього разу вийшов місцями «культурний» та мистецький.

І ще одне спостереження за цьогорічними весняними туристами (однією їх категорією): люди спраглі мандрівок у історичне минуле. Відомі фортеці та замки Західної України просто-таки потерпають від навали туристів. І наших, і закордонних. Отож журнал робить спробу рівномірніше розподілити потоки допитливих (якщо ми взагалі можемо якось на це вплинути) і запрошує оглянути цього разу об’єкти менш відомі. Хоча не менш цікаві. Скажімо, зайнятися дослідженням буковинських церков. Або відвідати Рахів не як початковий (чи кінцевий) пункт пішого походу закарпатськими горами, тобто не проїздом, — а познайомитися з цим містечком грунтовніше. Мали ж бути якісь підстави в іноземних туристів у часи імперії Габсбургів називати його «гуцульським Парижем».

А якщо хто геть лінивий і навіть навесні не збирається злазити з печі, то ми і йому спробували догодити. З таким лежнем поговоримо про... піч. Гуцульську чи покутську. Якщо вміти читати шифри народних майстрів, то і на ній можна довідатися про життя горян, їх уподобання, звичаї і тонкощі гумору. Все це закарбовано на майстерно і дотепно зроблених кахлях. А лежачи на печі, добре з’їсти пиріжок. З м’ясцем, сирком чи трояндовим варенням. Ням. Втім, у поході пиріжок теж нормально йде. Не лінуйтеся! Весна у розпалі. І дороги зараз такі звабливі...

Редколегія

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити