«Планета Драгобрат» — більше, ніж просто фестиваль

«Планета Драгобрат» — більше, ніж просто фестиваль.

Розігнатися майже прямовисним крутосхилом так, щоб лише вітру свист у вухах, і на лижах вистрибнути на тонку, кількасантиметрову кригу гірського озера, і зуміти ковзнути по ній, розбризкуючи навсібіч талу воду, яка вже цілком вкриває рештки криги, і вибратися на протилежний берег так, щоб не пірнути у проталину. Слабо? А це лише одна з багатьох традиційних розваг на спортивно-музичному фестивалі «Планета Драгобрат». Цьогоріч «Планета» збирає друзів 27 квітня — 2 травня. Про те, яким буде фестиваль, розповідають його організатори.

«Планета Драгобрат» — більше, ніж просто фестиваль


Олексій КАРПУШИН, голова технічного комітету Федерації лижних видів спорту України, представник фірми «ROSSIGNOL» в Україні, засновник туристичної фірми «Альбіон» (місто Київ), майстер спорту, 36 років на лижах:

— «Планета Драгобрат» — це більше, ніж просто фестиваль. Це, якщо хочете, своєрідний рух, який зумовлює спосіб життя, велике свято для прихильників активного відпочинку. Унікальна, як для України, акція, що проходить в унікальному, як для України, місці.

Тільки в урочищі Драгобрат на початку травня можна знайти досить снігу для проведення гірськолижних змагань. Спортивна частина фестивалю традиційно поєднана з відпочинковою так, що кожен з учасників і гостей має можливість і серйозно позмагатися, і не менш серйозно розважитися. На сцені «Планети» вже виступали «Океан Ельзи», «Скрябін», «Танок На Майдані Конго», відомі ді-джеї з Києва та Львова. Раніше ми запрошували музикантів, тепер вони самі зголошуються на фест. Цього року плануємо зробити потужні вечірні шоу з багатьма конкурсами та призами для глядачів. Представимо нові моделі лиж і сноубордів від фірми «ROSSIGNOL», проведемо їх тестування. Влаштуємо показ прет-а-порте одягу і спорядження для активного відпочинку сезону осінь 2007 — зима 2008. Ці колекції підготували спеціально для «ROSSIGNOL» всесвітньовідомі Доми моди Італії та Франції.

«Планета Драгобрат» — більше, ніж просто фестиваль

Геннадій СУПРУГОВ, керівник приватної гірськолижної школи «Олені» (місто Київ), майстер спорту, тренер, 47 років на лижах:

— У 1969 році я вперше потрапив на полонину Драгобрат у травні і побачив, який там сніг! Особливі вітри кладуть його на гори Стіг і Жандарми. Снігу там буває або багато, або дуже багато. Цього року — дуже багато, тож траси для гірськолижників будуть гідні.

Як практичний тренер, я завжди прагнув, щоби Драгобрат став центром підготовки спортсменів. І лише тепер цей проект почав повноцінно втілюватися. Можна сказати, що спортсмени і тренери відкрили Драгобрат, а любителі його освоїли і дали поштовх створенню в цьому місці потужної інфраструктури. Зокрема, відпочинкової. Ви знаєте, що більшість господарів тамтешніх туркомплексів і приватних пансіонатів — колишні спортсмени?

Змагання з гірських лиж для любителів і ветеранів постійно проводяться на Драгобраті з 1998 року. «Планета» виросла власне з таких турнірів. У 2002 році сюди з’їхалося стільки наших друзів, знайомих і їхніх знайомих та друзів, що стало зрозуміло: потрібен інший формат. Ініціатором перетворення змагання на спортивно-музичний фестиваль був наш товариш Олексій Карпушин.

Цьогорічна «Планета Драгобрат» розпочнеться змаганнями Кубка України з гірськолижного спорту. На трасу традиційно вийдуть спортсмени, ветерани і любителі. Участь в турнірі візьмуть також усі організатори — кожен з нас не мислить свого життя без гірських лиж. Важливо, що збереться публіка, яка зможе оцінити наші героїчні зусилля на схилі.

«Планета Драгобрат» — більше, ніж просто фестиваль

Юрій БІДНИЙ, директор туристичного комплексу «Драгобрат», колишній тренер з гірськолижного спорту (місто Полтава), 35 років на лижах:

— Погодьтеся, кататися на лижах у бікіні під сонечком, яке припікає, — це певна екзотика. «Планета Драгобрат» символізує кінець великого зимового гірськолижного сезону і фактично є святом його закриття. Весела, велика, шумна буде тусівка. З кожним роком «Планета» розростається: додається щось нове до програми, приїздить все більше учасників і гостей.

Туркомплекс «Драгобрат» є головним майданчиком фестивалю (загалом на Драгобраті працюють близько трьох десятків готелів і відпочинкових комплексів, які всі разом можуть прийняти до тисячі туристів). На схилах гори Стіг пройдуть головні спортивні акції фесту. А біля підніжжя буде розгорнута головна сцена. Наша перчинка — нова тюбінг-траса довжиною 200 метрів. На ній в рамках малого санного фестивалю проведемо перегони — такий собі аматорський бобслей. Плануємо влаштувати також змагання з борд-кросу і скі-кросу. Адреналіну точно не бракуватиме!

«Планета Драгобрат» — більше, ніж просто фестиваль

Петро ГРАПЕНЮК, директор туристичного комплексу «Оаза», президент Асоціації «Драгобрат-Тур» (селище Ясиня Закарпатської області), 33 роки на лижах:

— Відкриття купального сезону традиційно проходить на заповідному озері біля «Оази». Забава триває від обіду до ранку наступного дня: екстремальні спуски схилами, на яких ще лежить сніг, крижана купіль, запашний карпатський глінтвейн, вечеря на терасі ресторану просто під зорями, музика, запальні танці до світанку. Цього разу ми знову влаштуємо безкоштовні чартери на вечірку з усіх драгобратських баз відпочинку.

Нове в нашій програмі — малий санний фестиваль на тобоганах і «підгузках». Хто не знає, що це таке, нехай готуються — покажемо, навчимо, з гори пустимо. Влаштовуємо показові виступи велосипедистів, парад позашляховиків, квадроциклів, мотоциклів та скутерів і прогулянкові заїзди на них для всіх бажаючих. Плануємо презентувати велосипедні і кінні маршрути по Свидовцю та запропонувати протестувати їх учасникам фестивалю. Хочемо зробити свято, яке продемонструє потенцію Драгобрату і нікого не залишить байдужим.

текст: Наталія КУШНІРЕНКО

фото: Тарас ДУТКА, Денис ТРОФІМОВ, Мирослав КУШНІРЕНКО

Додати коментар

Захисний код
Оновити