«На лещатах, мов на крилах…»

«На лещатах, мов на крилах…».


Перша неділя лютого стала святом для чотирьох десятків юних львівських гірськолижників. І не лише тому, що зима нарешті пригадала собі свої обов’язки і щедрою пригорщею сипонула снігом. Білий килим засніжених схилів парку «Шевченківський Гай» у Львові для них — це, насамперед, змога з насолодою викреслювати лижами химерні зигзаги, навіть не виїжджаючи з міста. А при нагоді — ще й позмагатися поміж собою у швидкості та вправності долання слаломної траси в рамках відкритої дитячої першості Карпатського Лещетарського Клубу (КЛК).

«На лещатах, мов на крилах…» 

КЛК як клуб українських аматорів різноманітних лижних дисциплін (як тоді казали — «лещетарства») виник у 1924 році. Своїм завданням члени організації бачили не стільки високі спортивні результати (хоча і їх було чимало), скільки плекання здорового способу життя, фізичної підготовки, витривалості, вправності та патріотичного виховання молодого покоління. Навички, набуті впродовж численних лижних мандрівок зимовими Карпатами та під час тренувань і щорічних змагань, згодом, у воєнне лихоліття, стали у пригоді не одному членові Клубу, який вважав своїм священним обов’язком збройний захист національної справи. Втім, навіть війна не в змозі була перервати діяльності цієї організації, змагання регулярно проводилися аж до 1944 року. Радянська влада, зрозуміло, не могла толерувати КЛК в Україні, тому Клуб активно розгорнув свою діяльність спершу у баварському Гарміш-Партенкірхені, а згодом за океаном, у США, Канаді та Австралії. Лише у 1989 році КЛК повернувся на рідні терени, і з того часу щороку проводив змагання з альпійських лижних дисциплін.

«Дитячі старти завжди були частиною наших першостей, — розповідає нинішній президент Клубу Олена Паньків, — проте минулого року ми вперше спробували провести змагання юних лещатарів окремо. Напевно, це стане традицією, оскільки першість — відкрита, у ній мають право брати участь усі бажаючі, а не лише діти членів КЛК. А це означає, що кількість учасників зростатиме від року до року. І нехай ні у кого не викликає скепсису «дитячий» чи клубний статус змагань: тут усе по-дорослому серйозно!»

Дійсно, до організації і проведення заходу Клуб підійшов з усією серйозністю. Вперше за останні півтора десятка років на «динамівському» схилі запрацював щойно відновлений бугельний витяг. Трасу з електронним стартом та фотофінішем ставив головний суддя змагань, ветеран гірськолижного спорту та альпінізму Орест Дубиняк. Перед змаганнями їх учасники отримали номери та спільно із членами клубу проспівали гімн КЛК. Чотири групи хлопців і дівчат (по три «вікові» — до 7, 10 та до 14 років і група «профі» з числа членів секції гірськолижного спорту) змагалися у двох спробах. Переможців нагородили справжніми медалями, грамотами та призами, а всі без винятку учасники отримали шоколадки і потужний заряд доброго настрою та здорового тонусу. Адже, як би банально це не звучало, найголовніше у таких змаганнях — саме участь, неповторні миті долання траси і атмосфера дружби та непідробних позитивних емоцій учасників і вболівальників. 

текст і фото: Андрій КИРЧІВ

Коментарі   

0 #1 engladRopWD 08.05.2018, 12:47
Не совсем согласен?
Цитата

Додати коментар

Захисний код
Оновити