Яблуниця, що на перевалі

Яблуниця, що на перевалі.


Гірськолижний курорт Яблуниця знаходиться на межі Івано-Франківської і Закарпатської областей, на під’їзді до перевалу (921 метр). Звідси 30 кілометрів до міста Яремче, 15 кілометрів до села Поляниця (де знаходиться туркомплекс «Буковель»), 12 кілометрів до селища Ясіня (звідки починається підйом на Драгобрат) і 50 кілометрів до міста Рахів.

Висота села Яблуниця над рівнем моря — 960-1060 метрів. По обидва боки дороги, яка звивається в глибокій улоговині, на схилах трьох гір прокладено лижні траси. На них працюють п’ять бугельних витягів.

Яблуниця, що на перевалі

На горі Микулинка діють три підйомники — 500, 850 і 900 метрів. Ширина трас: від 30 до 100 метрів, перепад висот — від 200 до 250 метрів. Гора Діл має бугель завдовжки 900 м, перепад висот на схилі — 280 метрів. Траси лягають по обидва боки від витягу. Цю гору називають іще «Чешка», бо підйомник на ній — чеського виробництва. Витяг на горі Коза — 500 метрів, перепад — від 80 до 130 метрів, схил підготовлений з допомогою ратраку.

Траси в Яблуниці різного рівня складності — пологі для початківців і горбисті для тих, хто прагне адреналіну. Витяги належать різним власникам, тож на кожен з них дійсні різні квитки. Вартість підйому – 3–5 гривень, залежно від дня тижня. Пункти прокату спорядження (більше десяти) знаходяться як уздовж траси, так і на турбазах безпосередньо біля підйомників. На схилах працюють «швидкі» кафе, що пропонують чай, каву, глінтвейн, гарячі національні страви. Біля підйомників — ресторани-колиби.

Яблуниця, що на перевалі

Туристів у Яблуниці приймають чотири готелі, майже двадцять баз відпочинку різного рівня сервісу та приватні садиби. Вартість проживання — від 50 гривень за добу з дворазовим харчуванням у селянських оселях до 500 гривень за номер класу люкс у сучасних відпочинкових комплексах. Так, бар-ресторан, сауна, автостоянка, що охороняється, більярд або настільний теніс, різні екскурсії — звичайні послуги, на які може розраховувати клієнт будь-якого комплексу. Окремі з них можуть потішити більшим. До прикладу, в готелі «Яблуниця» є «російська баня», критий басейн, передбачено гідромасаж. А власники приватних пансіонатів розважають гостей переважно гуцульською музикою, напоями, наїдками, народними байками і легендами. Додайте до цього панораму Карпат, яка відкривається з Яблуниці — звідси видно найвищі вершини Ґорґанів, Чорногірського і Свидовецького хребта, — і тоді картина відпочинку буде повною. 

Додати коментар

Захисний код
Оновити