Бурлаки в Карпатах

Бурлаки в Карпатах.


Якщо на схилах гір прикарпатського гірськолижного курорту Яблуниця ви побачите відчайдухів, які мчать на лижах чи бордах роздягненими до пояса або й цілком, які виїжджають на цілину, карколомно перестрибують пеньки і смерічки або ж картинно спускаються паровозиком, стоячи на одній лижі, будьте певні — триває лещетарський табір «Пласту».

Бурлаки в Карпатах

Івано-франківський пластунський осередок, зокрема курінь «Бурлаки», вже традиційно влаштовує зимові вишколи у Яблуниці. Зазвичай організовують табори окремо для «чайників», які лише починають опановувати лижі, і окремо для досвідчених лижників, які потім навчають початківців. Школа інструкторів лещетарства на трасах турбази «Коза» (гора Коза, 960 метрів) проходила в останні вихідні лютого. Техніку гірських лиж та сноубордингу шліфували пластуни з Івано-Франківська, Львова та Києва. А у перші вихідні березня тут на вишкіл зібрали «чайників». Молодих людей 13–15 років ставили на лижі старшопластуни-інструктори. Табір «Без гальма-2007» передбачав три дні практичної програми, інструктажі з техніки катання та зимового мандрівництва загалом, а ще — пластові церемоніали, забави, творчі вечори і ватри. Як бавитися, то бавитися — з користю для голови і тіла.

Молодіжні вишколи в українських Карпатах «Пласт» проводить з 2000 року. Організація продовжує традиції Карпатського Лещетарського Клубу, який був створений у Львові ще в 20-х роках минулого століття і відновився на початку 90-х. Клуб допомагає скаутам готувати власних інструкторів з гірських лиж і залучати до участі в навчальних таборах досвідчених інструкторів з-поза «Пласту». Яблуниця на Івано-Франківщині та Славське на Львівщині — два осередки, де постійно проходять різні зимові акції пластунів. Переважно їх влаштовує ватага «Бурлаків» — «загін», який спеціалізується на альпінізмі, мандрівництві і гірських лижах.

Ось уже 23–25 березня львівські «Бурлаки» (обласна організація) запрошують всіх бажаючих на перший альпіністський вишкіл в Чорногорі. Пластуни обіцяють підкорення все ще засніжених карпатських вершин. 

текст: Наталія КУШНІРЕНКО

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити