Pедакційна колонка

 

... Якщо за вікном надто гучно цвірінькають птахи, чим діють вам на нерви, а вас мучить нереалізована зимова тема, рекомендуємо пірнути у це число нашого журналу. Ви лише гляньте, який розкішний засніжений ліс. Які неозорі білі простори позначили лижнею наші персонажі. Як бадьоро вишивають по схилах нартярі всіх вікових категорій. А як блаженно дрімає в зимовій тиші Підгорецький замок (у нас на постері).

А от тим, хто не є прихильником зимового гірського екстріму, а натомість воліє топтати стежки під ласкавим промінням сонця, уже починають снитися весняні Карпати. От ще трішки, от тільки підсохне земля — і можна вибиратися з друзями, сім’єю. Вже просяться на трасу коні-ровери. Вже можна подумувати про водні мандрівки — рафтинг. Вже зовсім скоро «принюхуватимуться» до вітру — відповідний чи ще ні — пара- та дельтапланеристи.

Що ж стосується урбаністичного туризму, пошуків древніх замків та фортець, обсервації насичених старовиною чарівних західноукраїнських провінцій, відвідин цікавих музеїв, храмів як архітектурних пам’яток — то сезон на них триває цілорічно. Досить лише придумати собі тему, впіймати відповідний настрій і пуститися в полювання за враженнями. Попередньо вартує все ж набратися деякої інформації про заплановану подорож та про потенційний об’єкт споглядання. Одна справа вештатися поміж руїн давньої фортеці і лише милуватися її занепадницькою мальовничістю. Зовсім інша — знати при цьому, хто і як її будував, штурмував-обороняв, хто і як в ній жив. Одна річ приїхати в райцентр, скажімо, на Прикарпатті чи Тернопільщині, побачити «населений пункт» нинішнім — з усією його райцентрівською неспішністю та нуднуватістю. Інша справа уявити, як брукованими вуличками цього містечка прогулювалося шляхетне панство, як ось саме у цьому будиночку в творчих муках родив черговий шедевр видатний композитор (чи письменник, чи художник) пан N. Як у цій ось церкві брав шлюб, скажімо, знаменитий і таємничий скульптор епохи бароко Іоан Пінзель... Наші журналісти намагаються робити попередню розвідку з надією, що ви, шановні читачі, вирушите в подорож слідом за ними — і побачите, пізнаєте, збагнете ще більше.

Нових вам відкриттів!

Редколегія

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити