Джипінг на Свидовці

Джипінг на Свидовці.


Багато сонця на капотах і теплий вітер у вітрове скло. У перші дні жовтня в урочищі Драгобрат відбувся автотур повнопривідних позашляховиків «Карпати 4х4». Перегони і рейд Свидовецьким масивом на висоті 1400 метрів над рівнем моря були багаті на екстремальні ситуації та адреналінові відчуття.

Джипінг на Свидовці

Автотур стартував із закарпатського селища Ясіня. Понад два десятки охочих позмагатися у швидкості на гірському бездоріжжі взяли участь у кваліфікаційних заїздах Ясіня–Драгобрат. Гірський підйом передбачав проходження траси, довжиною 7,2 кілометри, з численними природними перепонами. Машинам довелося долати річку, круті віражі, глибокі вибоїни тощо. Тріскалася гума коліс, днища скреготали по камінню…

Джипінг на Свидовці

Учасників перегонів поділили на дві групи, за об’ємом двигуна автомобілів — до 2,5 літра і більше. В першій групі виступили тринадцять, в другій — п’ять автомобілів. На трасу вийшли, як потужні престижні іномарки — Landrover, Toyota, Nissan, Mitsubishi, Subaru, Opel, так і «робочі конячки» — «Ниви» й УАЗи. Плюс один квадроцикл.

Джипінг на Свидовці

Лідерів перегонів визначали електронні фотопари та професійна суддівська бригада зі Львова (постійні судді чемпіонатів України з раллі). Перше місце в абсолютній першості на гірському підйомі посів івано-франківець Юрій Левицький на УАЗі (об’єм двигуна 2,8). Другий результат, також на УАЗі (2,3), показав Василь Тулайда з Ясіні. Третє місце виборов рахівчанин Іван Караван на Mitsubishi Pajero (2,4). Призами для переможців змагання були оригінальні вироби народних майстрів і річна передплата на журнал «Карпати. Туризм. Відпочинок».

Джипінг на Свидовці

Наступного дня учасники автотуру вирушили караваном у рейд Свидовецьким хребтом — з урочища Драгобрат попри гори Стара (1360 метрів) та Теринтан (1388 метрів) до Рахова. Маршрут був видовищним і доволі складним.

Джипінг на Свидовці

«Карпати 4х4» — перший автомобільний фестиваль на Драгобраті. Його учасники (з України та Польщі) в категоричній формі висловилися за повторення автотуру. Тож організаторам — ТОВ «Карпати 3000», Прикарпатському автомобільному клубу та Рахівському автоклубу «Ультиматум», — не залишилося нічого іншого, як оголосити про те, що свято буде тривати. На тому ж місці і в той самий час — наступного року.

текст: Наталія КУШНІРЕНКО

фото: Денис ТРОФІМОВ

Додати коментар

Захисний код
Оновити