КОЛОНКА РЕДАКТОРА

Кінець літа — пора відпусток. У серпні-вересні навіть трудоголіки відвертають погляди від моніторів, бланків, звітів і подібної буденної атрибутики. Літо вже майже закінчилося, а... Справді, настала пора перейти з розряду втомлених працівників до категорії тих, що набираються сил і вражень. Провести відпустку можна по-різному. Способів безліч — диван, дача, ремонт у власному помешканні, лікування, нарешті — туризм.

Власне туристи в основному діляться на шанувальників моря, прихильників гір і тих, хто має можливість побувати і там, і там — залежно від пори року. Про море — якось уже іншим разом. А як відпочивають влітку в Карпатах?

Можна оселитися в гірському готелі або приватній садибі й насолоджуватися заміським затишком: номер з усіма сучасними зручностями, сауна, більярд, домашня кухня. Ще — легкі прогулянки навколишніми горбами, краєвиди, рибальство, купання в річці, чисте повітря, джерельна вода і т.д. і т.п. Додому їхати не захочете.

А можна просто взяти наплічник і піти з друзями в гори. Або замовити один з подібних турів в агенції. Сплавитися рікою. Проїхати крутими стежками на велосипеді чи авто. Спробувати політати на параплані. Полазити високими скелями або навпаки — глибокими печерами. Зазвичай ці спортивно-адреналінові вправи і називають активним туризмом. І щодо поповнення сил і вражень — такий спосіб відпочинку давно посідає перше місце.

Ще останніми роками в Карпатах значно побільшало фестивалів. (Чи краще стало жити — питання спірне. Але що веселіше — це точно). Деякі з них поступово, а окремі майже миттєво, виходять за рамки містечковості. Згідно з вимогами ринку, все ставиться на професійно-комерційну основу: залучаються спонсори і реклама, розширюється діапазон атракцій та географія учасників і гостей. Мабуть, скоро можна буде говорити про виникнення якісно нового для нашої країни виду туризму — фестивального. Якщо так продовжуватиметься й надалі, то турагенції зможуть влаштовувати поїздки саме для відвідування одного або декількох гірських свят. Принаймні вже зараз є автономні групи туристів з України й закордону, котрі влітку «кочують» горами й долинами, містами і селами — з фестивалю на фестиваль.

Отже, літо в Карпатах — це таки свято. Якщо ви побували на ньому, то, збираючись додому, можете не кидати монетки в гірські озера чи потічки. Все одно повернетесь...

З повагою, 

головний редактор Андрій ФІЛІППСЬКИЙ

Додати коментар

Захисний код
Оновити