Три дні сніжного божевілля

Три дні сніжного божевілля.


«Гуцулія-зима» — це фестиваль екстремальних зимових видів спорту, що проходив 3-5 березня на спортивнотуристичному комплексі «Заросляк». У програмі змагань були фрірайд, фрістайл, сноубординг, джибінг... Фест зібрав приблизно 70 учасників, гостей, вболівальників з Івано-Франківської області, сусідніх Чернівців та далекого Дніпропетровська. Команда від журналу «Карпати» не змогла обминути це дійство і не прогадала.

Три дні сніжного божевілля

А от вибрана організаторами дата проведення акції мало не обернулася для змагань на фатальну помилку. Так сталося, що саме в ті дні вищі сили запланували скинути на Карпатський регіон ледь не половину всього зимового запасу снігу. Тому надії на яскраве спортивне свято вмирали з кожною годиною вирування невщухаючої хурделиці. Спочатку сніг завалив і пошкодив облаштовану трасу для фрірайду. Все ж із немалими зусиллями цей змаг провели, але марно було очікувати якихось вражаючих результатів від гонки по глибокому сипкому снігу та під штормовим вітром.

Так само не надто яскравим видався фрістайл. Стратили купу часу, щоби підлаштувати трасу — адже неможливо було задіяти якісь технічні засоби. Катання у стилі джибінг по-справжньому так і не відбулися... У всьому винен сніг. Він засипав усе вщент, від нього не було рятунку. Він став призвідником свята. Не спортивного, не запланованого, а феєричного, імпровізованого та непередбачуваного.

Три дні сніжного божевілля

Скільки часу треба, щоб сніг сховав під собою легковий автомобіль? Хто був на «Гуцулії» — той знає.

Як це, коли дві доби підряд надворі вирує хурделиця? Хто був там — той знає. Які відчуття переповнюють людину, коли та вільно стрибає з висоти третього поверху і заглиблюється з головою в снігові кучугури. Хто був — той знає. Що таке купатися в снігу (в прямому розумінні цього слова)? Хто був з нами — той знає.

 Три дні сніжного божевілля

Що таке бути відірваним від цивілізації (без телефону, без авто і без можливості дійти до цивілізації пішки)? Хто був з нами — той знає. 

Що таке справжня зима у Карпатах? Хто був там — той знає. 

Три дні сніжного божевілля

Сніг полонив усіх. І спортсмени, і вболівальники, і просто туристи — всі знайшли собі якусь сніжну розвагу. Кожен третій з тих, що проживали на базі «Заросляк», випробував ефект вільного польоту з третього поверху будівлі — без найменшого ризику пошкодитись. Бо надворі сніг. Не просто сніг — купа-купезна снігу!

Група вар’ятів-уболівальників вибігла надвір у нижній білизні і влаштувала купання в снігу зі стрибками з даху легкового авто (яке власник потім відкопував цілий день). 

Про ігри на кшталт сніжки та кидання в той самий сніг — навіть не йде мова.

Три дні сніжного божевілля

А знайшовся і такий, що голяка кілька разів з’їхав на сноуборді з гори. За що йому була висловлена усна подяка та шана від організаторів...

Про сніг не забували за обідами та під час вечірніх концертів івано-франківських гуртів у приміщенні комплексу. А потім ще довго він падав не тільки надворі, але і у снах учасників.

Три дні сніжного божевілля

Підсумком «Гуцулії» стало вручення нагород переможцям змагань. А потім тривало довге добирання до дому. Лише за кілька днів після завершення фестивалю організатори викрутили спітнілі майки і нарешті трохи відпочили.

Вони попрацювали незле. Подяка їм відучасників дійства. Дай Боже, щоб наступного разу було так само снігу, але більше сонця. 

текст: Віталій ЧУПАК, фото: Мирослав КУШНІРЕНКО.

Додати коментар

Захисний код
Оновити