Так виховують чемпіонів

Так виховують чемпіонів.

Так виховують чемпіонів

Знаєте, як колишні спортсмени-гірськолижники привчають своїх дітей до улюбленогого виду спорту? Ті ще тільки вчаться повзати, а їх вже обережно і наполегливо «оточують» відповідною атрибутикою. Ставлять у дитячій кімнаті лижі, кріплення, палиці. Діти роблять невеличкі гірки зі стільців і спускають по них лижі. Приміряють гірськолижні окуляри і черевики, дивляться відеозаписи змагань. Десь у півтора-два роки їм купують перший власний лижний комплект і виводять на схил. Перші кроки, перші спуски. У малечі тоді ще нема страху, зате є неймовірна пластика й повна довіра до батьківських рук. Так роблять чемпіонів.

Звичайно, ще потрібні здібності, талант. Ще працювати й працювати. Але навіть, якщо через десятки років він (або вона) не виграє Кубок світу, любов до одного з найцікавіших видів спорту залишиться в душі на все життя.

Так виховують чемпіонів

Наприкінці грудня в урочищі Драгобрат (Закарпаття) відбувся перший етап Кубку Українського гірськолижного клубу сезону 2005-2006. На змагання зі слалому приїхали десятки юних спортсменів з Полтави, Закарпаття, Києва, ветерани та аматори з усієї України. Незважаючи на складні погодні умови, на схилах гори Стіг (1707 метрів) проходили справжні гірськолижні баталії.

У змаганнях брали участь спортсмени різних вікових категорій — від 1992 року народження до двадцятирічного олімпійського резерву та ветеранів. Особливо цікаво спостерігати, з яким захопленням змагаються найменші. Як гуртом дивляться на результати у протоколах, радіють перемозі або плачуть від того, що не змогли пройти трасу. Ввічливо і трохи зверхньо відповідають на журналістські питання. Свого, гірськолижника, людину, яка це знає і розуміє, тут впізнають по очах...

Так виховують чемпіонів

Подивіться на фотографії. Ми спробуємо передати цю атмосферу читачам. Але, звичайно, краще побувати на подібних турнірах. Поспілкуватися зі спортсменами та тренерами, попити разом чаю в колибі, з’їсти на морозі порцію гречаної каші з сосискою.

Напевно, не будемо перелічувати переможців. Як не банально це звучить, але виграли всі. Просто подякуємо.

Так виховують чемпіонів

Організатору — Українському гірськолижному клубу — громадській організації, яка підтримує та розвиває цей вид спорту в Україні.

Спонсорам — туристичній базі «Драгобрат», виробникам гірськолижного спорядження ATOMIC та FISHER, туроператору «Рутенія», фірмі «Полтава-СКІ» — проектанту та монтувальнику гірськолижних центрів.

Так виховують чемпіонів Так виховують чемпіонів

Особлива подяка суддям змагань, які два дні чесно відпрацювали на жорстокому гірському морозі.

До зустрічі на схилах!

текст: Сергій ПАВЛЮК.

Додати коментар

Захисний код
Оновити