Дорогі читачі !

Дорогі читачі !

Дорогі читачі !

Коли ми розробляли концепцію журналу «КАРПАТИ.Туризм. Відпочинок», то однією із особливостей нового видання мала стати його аполітичність. Наразі я хочу порушити одне із оголошених нами правил, заради іншого, більш важливого внутрішнього закону редакції. 

У кожному номері ми розповідаємо про принади регіону: цікаві маршрути, історичні пам’ятки, автентичну культуру. У будь-якому матеріалі присутня людина. Це може бути розповідь про історичну постать, репортаж із майстерні сучасного умільця або особиста присутність автора десь «за кадром». Якщо забрати із текстів і фотографій людські почуття і думки, то замість оригінального видання вийде нецікава купка блискучого паперу. 

До того ж, ми пишемо для тих, хто їде у Карпати на відпочинок і про тих, що в Карпатах живуть. Сьогодні ці дві, справді дорогі для нас, частини народу України захоплені політичними подіями, і журнал не може лишитися осторонь. 

Тепер прошу уявити собі, що ви з другом щотижня зустрічаєтесь, наприклад, за партією в шахи. Це вже стало традицією, і кожен із вас відчуває задоволення від регулярного спільного відпочинку та спілкування. І ось одного дня товариш відмовляється від зустрічі. Чому? 

На виборах президента країни ваші голоси розділилися. Це — нормально. Кожен повинен мати свою думку і поважати переконання іншого. Але виявляється, хтось довго і наполегливо намагався довести, що ви зовсім не приятелі і, що поза очі казали один про одного образливі речі. Хтось заради своїх корисливих цілей зумів вбити між друзями клин. 

На нашу думку, у цьому випадку потрібно не заперечувати штучні, нав’язані ярлики, а відкинути образи і зробити перший крок назустріч. Головне — наважитися. 

Останніми роками взимку в Карпатах кількість гостей переважала кількість господарів. І місця для проживання туристи замовляли починаючи з вересня, а то й серпня. Так було і цього року. Але сьогодні в редакцію надходять повідомлення з курортних містечок, що мешканці східних областей України масово відмовляються від попередніх замовлень. Кажуть, що люди бояться. Чим могли налякати наші горяни донеччан, одеситів, луганчан, харків’ян?

Виявляється, що маніпулюючи уявленнями про гордість і честь цілих регіонів, поширюючи плітки і неправду, можна посіяти велику недовіру. Дуже прикро господарям, що бажані гості залишаються в себе вдома, бо не встояли перед відвертою брехнею. І справа не в коштах, які заробляють на туризмі карпатські містечка. Найгірше, коли тобі безпідставно перестають вірити. Ми прагнемо об’єднати навколо журналу людей, небайдужих до Карпат, незалежно від національності й політичних переконань. Не бійтеся. Наші гори завжди славилися своєю гостинністю. Людей в Карпатах не змінили віки та імперії. Не зможуть змінити і недолугі політики.

З повагою,головний редактор

Андрій ФІЛІППСЬКИЙ

Додати коментар

Захисний код
Оновити