Прикарпатський мідраш

Прикарпатський мідраш.

Євреї — найстаріша національна та релігійна меншина на Прикарпатті. У середньовіччі єврейство було однією з найважливіших ланок передачі східних культурних елементів на Захід. У XVI-XVII сторіччі майже половина всіх європейських євреїв проживала на українських землях Речі Посполитої (Правобережжя та Галичина). За литовсько-руським правом вони мали власну адміністративну та судову організацію, були організовані в окремі громади – «кагали», займалися торгівлею, фінансовими операціями, орендою магнатських маєтків та промислових закладів.

Прикарпатський мідраш

В українському фольклорі залишилось багато легенд про великого єврейського проповідника та засновника хасидизму рабі Ісраеля Бешта й опришка Олексу Довбуша. Вочевидь, вони були близько знайомі між собою — рабі попереджав ватажка опришків про зраду, лікував його рани. Як мовиться в пісні, перша їх зустріч відбулась, коли розбійники хотіли пограбувати ескорт однієї знатної пані. Бешт, який її супроводжував, молитвою змусив Довбуша вгрузнути в землю й тим зупинив опришків. Відтак Довбуш повірив у силу рабі й став йому приятелем.

Про ці та ще безліч цікавих фактів ви можете дізнатись, взявши участь у спеціалізованому турі, організованому фірмою «Надія». «Прикарпатський мідраш» — це історична мандрівка галиціонерством (галицьке єврейство). За три дні ви зможете відвідати місця зародження хасидизму, могили засновників династій, старі синагоги, унікальні кладовища XVII-XVIII сторіччя в Бучачі, Болехові, Печеніжині, меморіал жертвам голокосту біля Коломиї. Наприкінці туру гостей чекає приємний сюрприз — вечеря з набором страв із старовинної книги пані Естер з родини Мешулема Мура.

Надія Бабій

Додати коментар

Захисний код
Оновити